Nasze projekty

„Opiekun” współczesnych ludzi. Wkrótce do kin trafi najnowszy film o św. Józefie

Oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa - św. Józefa i roli jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Film pt. "Opiekun" na ekrany polskich kin trafi 24 lutego. Zobacz zwiastun!

fot. Rafael Film/youtube.com (print screen)

Fabuła filmu rozgrywa się współcześnie w Kaliszu, a w losy bohaterów wkroczy postać św. Józefa, patrona ojców i mężczyzn. I właśnie ojcostwo i męstwo są ważną częścią fabuły filmu. Scenerią dla tych wydarzeń stało się najstarsze na świecie sanktuarium św. Józefa.

Wszystkie przedstawione w filmie historie oparte są na faktach. Historią wiodącą jest opowieść o rodzinie Kordeckich. Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński.

Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy, Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny.

Reklama

W rolę św. Józefa wcielił się Andrzej Róg, który mówi, że dla niego to zaszczyt i wyróżnienie. Możliwość zagrania postaci św. Józefa, który w moim życiu jest bardzo ważny, nie uważam za przypadek. Gdy miałem 30 lat obrałem św. Józefa za patrona starań o wybudowanie domu dla rodziny. Od tamtej pory nieustannie towarzyszy mi on w moim dorosłym życiu – wyznał aktor.

Reżyserem filmu jest Dariusz Regucki, który wraz z Bartoszem Geisler i  Aleksandrą Polewską-Wianecką napisał też scenariusz oraz skomponował muzykę. Autorem zdjęć jest Michał Bożek. W rolach głównych występują Rafał Zawierucha, Karolina Chapko oraz Radosław Pazura. Film na ekrany kin w całej Polsce wejdzie 24 lutego.

Zobacz zwiastun filmu „Opiekun”:

„Opiekun” jest projektem medialnym finansowanym przez społeczność Darczyńców Stowarzyszenia „Rafael”. Projekt wsparło finansowo ponad 5 tys. osób z Polski i zagranicy. Wspólną ideą towarzyszącą zbiórce środków jest wizja tworzenia filmów, które pogłębiają wiarę.

Reklama

Za część dokumentalną filmu odpowiadają: ks. dr Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, ks. dr Andrzej Latoń, prezes Polskiego Studium Józefologicznego, s. dr Dolores – Danuta Siuta CSSJ, abp prof. Grzegorz Ryś, historyk Kościoła, s. Anna Reczko SJK, Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę