Okno życia powstało w Płońsku. To trzecie takie miejsce w diecezji płockiej

Przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku powstało trzecie w diecezji płockiej okno życia. O potrzebie powstania takiego miejsca mówili parafianie i katecheci, po tym, gdy na terenie Płońska znaleziono dwa martwe noworodki.

FOT. Cathopic

Okno życia znajduje się w domu parafialnym im. św. Siostry Faustyny w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. W czwartek poświęcił je proboszcz parafii ks. Zbigniew Sajewski.

Opiekę nad oknem życia będzie sprawował Szpital Powiatowy w Płońsku. Inicjatorzy okna życia podpisali porozumienie z dyrektor szpitala – placówka zajmie się dzieckiem, które ewentualnie trafi do okna życia.

Obok okna powstał kolorowy pokoik. Podobnie jak to bywa w innych takich oknach, gdy w kołysce zostanie położone dziecko, dzwonek zaalarmuje personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, mieszczącego się w domu parafialnym.

Reklama
Reklama

Na terenie Płońska znaleziono dwa martwe noworodki

Jak zaznaczył ks. Zbigniew Sajewski, który poświęcił okno życia, o potrzebie powstania takiego miejsca mówili parafianie i katecheci, po tym, gdy na terenie Płońska znaleziono dwa martwe noworodki.

Okno życia w Płońsku jest trzecim w diecezji płockiej. Pierwsze powstało w 2009 r. w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, z inicjatywy Caritas Diecezji Płockiej, a drugie w 2021 r. w Przasnyszu, na terenie szpitala.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę