O. Paweł Klimczak nowym przeorem klasztoru dominikanów w Krakowie

O. Paweł Klimczak OP został nowym przeorem klasztoru Świętej Trójcy dominikanów w Krakowie. Dotychczasowy rektor dominikańskiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego zastąpi o. Łukasza Wiśniewskiego OP, który został wybrany nowym prowincjałem polskich dominikanów.

fot. Maskacjusz TV/youtube.com

Instalacja nowego przeora odbędzie się w poniedziałek przed południem w krakowskim klasztorze. Następnie, o godz. 12.00, w bazylice Świętej Trójcy zostanie odprawiona Msza św. „Będziemy się modlić w intencji o. Pawła o roztropność w kierowaniu klasztorem na czas jego kadencji” – piszą krakowscy dominikanie.

Ojciec Paweł Klimczak OP był dotychczas rektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, głównego ośrodka studiów polskiej prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

Funkcję przeora krakowskiego o. Klimczak obejmie w miejsce o. Łukasza Wiśniewskiego

Nowy przeor krakowskich dominikanów pochodzi z Rzeszowa. Do zakonu wstąpił w roku 1994. W 2001 roku obronił pracę magisterską z teologii moralnej na Wydziale Teologicznym ówczesnej PAT w Krakowie. Następnie studiował we Fryburgu Szwajcarskim. W roku 2012 obronił pracę doktorską poświęconą chrystologii św. Tomasza z Akwinu. Jego teologiczne zainteresowania dotyczą przede wszystkim chrystologii, teologicznej refleksji Akwinaty, a także średniowiecznej egzegezy Pisma Świętego.

Reklama
Reklama

Funkcję przeora krakowskiego o. Klimczak obejmie w miejsce o. Łukasza Wiśniewskiego, który został wybrany prowincjałem w trakcie zakończonej wczoraj kapituły prowincjalnej.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę