Nasze projekty

Nowa kaplica św. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W jej centrum relikwie i wizerunek papieża

Kilka dni temu na Jasnej Górze poświęcono nową kaplicę św. Jana Pawła II. W jej centrum znajdują się relikwie krwi oraz wizerunek papieża Polaka w ornacie z logo Światowych Dni Młodzieży.

fot. JasnaGóraNews/Twitter

To ma być miejsce żywej modlitwy pielgrzymów, którzy za przyczyną Maryi, wzorem Jana Pawła II, chcą docierać do Boga, aby odkrywać Jego uzdrawiające oblicze – mówią o kaplicy paulini z Jasnej Góry.

Pośrodku kaplicy św. Jana Pawła II umieszczono relikwiarz z krwią papieża Polaka, a obok replikę krzyża-pastorału, który Jan Paweł II ofiarował Jasnej Górze w 1983 roku.

Głównym elementem wystroju jest wizerunek Jana Pawła II, w ornacie z logo VI Światowego Dnia Młodzieży, autorstwa o Stanisława Rudzińskiego, kustosza jasnogórskich zbiorów wotywnych. Na ścianie znajdują się stacje drogi krzyżowej, wzorowane na Golgocie okalającej jasnogórskie wały.

Reklama
Reklama

O. Arnold Chrapkowski, generał zakonu, zauważył, że z powodu zmiany pokoleniowej Jan Paweł II staje się powoli papieżem z odległej przeszłości.

To dlatego dzisiaj na Jasnej Górze poświęcamy kaplicę jemu dedykowaną – wyjaśniał generał zakonu. Jak podkreślił, pielgrzymowanie Jana Pawła II na Jasną Górę było naznaczone „wielkimi treściami, które zawsze dotykały rozmaitego zniewolenia: politycznego, moralnego, duchowego, jak i spraw wolności, którą w pełni odzyskujemy tylko w Jezusie Chrystusie”.

Reklama
Reklama

Tu, pod okiem Maryi, naszej Przewodniczki po drogach wolności, odzyskujemy wzrok duszy, odzyskujemy utraconą wewnętrzną wolność, powracamy z ciemności niewiary, naszych ludzkich skrępowań, do wewnętrznego uzdrowienia, przechodzimy z niewoli do wolności, jak mówił św. Jan Paweł II. Niech ta nowa przestrzeń modlitwy, Kaplica św. Jana Pawła II, będzie przestrzenią wolności. Miejscem, gdzie odnajdziemy na nowo pełną wolność Dzieci Bożych – mówił generał zakonu.

kh/Biuro Prasowe Jasnej Góry/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę