Nasze projekty

NiemaGotu wystąpi przy warszawskim kościele. Kiedy i gdzie?

Podczas charytatywnego koncertu zespołu NiemaGotu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz warszawskiego hospicjum.

fot. materiały organizatorów

Młocińska Karuzela Dobra to cykliczne wydarzenie muzyczne przy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie, które umożliwia zaprezentowanie się młodym artystom, ale też wsparcia potrzebujących. W tym roku na scenie pojawi się zespół NiemaGotu, a podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Domowego – Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej, mieszczącego się w Warszawie, Pl. Konfederacji 55.

„Chcemy w ten sposób przekazać młodym ludziom, jak ważna jest odpowiedzialność społeczna za osoby potrzebujące pomocy” – podkreślają organizatorzy.

Koncert zespołu NiemaGotu odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 16:30 w ogrodzie parafii Matki Bożej Królowej Pokoju, przy ul. Dzierżoniowskiej 7 w Warszawie. Na scenie wystąpią także inni, lokalni, ale nie mniej ważni artyści: chóry szkół podstawowych nr 109 i 77, Bernard „Dźwiedziu” Kłopocki, oraz schole i chór parafialny.

Reklama

W ramach wydarzenia uruchomiono również specjalną zbiórkę na pomagam.pl:
https://pomagam.pl/mkd2024.

Zespół NiemaGotu powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór Błogosławieni miłosierni został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przebojem Nie mądrość świata tego [Marana tha] grupa potwierdziła swój twórczy potencjał, zaś kolejnymi, takimi jak Nie ma Go tu, wstał!, Psalm 126 czy Biada – zyskała dziesiątki tysięcy fanów oraz miliony wyświetleń na YouTube’ie. W lot rozpoznawane teksty i melodie autorstwa Kuby Blycharza, folkowy, bezkompromisowy zaśpiew wokalistki – Oli Maciejewskiej na tle chóru oraz pełnej pasji gry instrumentalistów stały się cechami wyróżniającymi niemaGOtu spośród innych zespołów chrześcijańskich. Również bezkompromisowość w zwiastowaniu Ewangelii uczyniła niemaGOtu bardzo wyraźnym głosem wołającym we współczesnym Kościele: Przyjdź! Pierwsza płyta zespołu sprzedana dotychczas w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy nadal cieszy się niegasnącą przychylnością nabywców. W 2020 roku zespół wydał drugą płytę – ITO. Do dziś na You Tube’ie utwory zespołu zostały wyświetlone ponad 20 mln razy.

mat. organizatorów, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę