Nasze projekty

Nie żyje Tomasz Komenda

O śmierci Tomasza Komendy poinformował dziennikarz programów TVN "Uwaga" i "Superwizjer" Grzegorz Głuszak. Potwierdzili ją w rozmowie z Onetem także bliscy mężczyzny.

fot. tvnpl/youtube.com

Tomasz Komenda w 2004 roku został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, do którego doszło 31 grudnia 1996 r. Usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Spędził w nim 18 lat. Po latach okazało się, że mężczyzna nie popełnił zbrodni.

Niesłusznie skazany i osadzony w więzieniu Tomasz Komenda wraz z rodziną w 2018 roku został przyjęty na osobistej audiencji przez papieża Franciszka. W zorganizowaniu spotkania pomógł kard. Konrad Krajewski.

ZOBACZ: Papież przyjął prywatnie Tomasza Komendę

Reklama

Dziennikarz Grzegorz Głuszak, który poinformował o śmierci Tomasza Komendy od lat zajmował się jego sprawą. Informację o jego śmierci potwierdził także Onet, jak czytamy na stronie „u rodziny oraz osoby z bliskiego kręgu Tomasza Komendy”.

Mężczyzna zmagał się z chorobą nowotworową płuc. W 2023 roku w rozmowie z Ewą Wilczyńską przyznał, że poddaje się leczeniu, a rak jest w remisji.

uwaga.tvn.pl, onet.pl, antyradio.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę