Nasze projekty

Nie żyje młody ksiądz. Jego ciało znaleziono na plebanii

37-letni ksiądz zmarł w 11 roku kapłaństwa. Jego ciało znaleziono na terenie jednej z parafii w Tarnowie.

fot. OSP Wawrzka/facebook.com

O śmierci 37-letniego ks. Mariusza Kmaka, notariusza i kierownika kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie poinformowała w poniedziałek diecezja tarnowska. Kapłan zmarł 7 lipca, w 11 roku kapłaństwa.

Wcześniej o śmierci młodego księdza informował między innymi portal „Gazeta Krakowska”. Ciało księdza znaleziono na jednej z plebanii w Tarnowie. Śledczy jak na razie wykluczają udział osób trzecich, co ma potwierdzać fakt, że ciało znaleziono w pokoju zamkniętym od wewnątrz.

PRZECZYTAJ>>> Poruszający wpis Tomka Wolnego: „chłońmy każdą chwilę jaką jeszcze mamy”

Reklama

Zmarły ksiądz na co dzień pracował w sądzie diecezjalnym

Ks. Mariusz Kmak urodził się w 1987 roku w Krynicy- Zdroju. Zaraz po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenie kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku. Pierwsze lata kapłaństwa spędził jako wikariusz na jednej z parafii diecezji tarnowskiej. Pełnił również funkcję wicenotariusza ds. łączności internetowej oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza.

Trzy lata po święceniach został skierowany na studia specjalistyczne do Hiszpanii, gdzie w 2021 roku uzyskał tytuł licencjata prawa kanonicznego. Od 2021 roku pracował jako notariusz w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, a od 2023 roku także jako kierownik kancelarii tego Sądu.

ZOBACZ>>> Jest głos Watykanu ws. objawień w Fontanelle. Biskup nie wierzył, że są prawdziwe

Reklama

Młodego księdza żegnają strażacy ochotnicy

Ks. Mariusz Kmak był także druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce. „Ksiądz Mariusz, będąc nie tylko kapłanem, ale także oddanym strażakiem, z pasją i poświęceniem służył naszej społeczności. Jego obecność w naszych szeregach była nieoceniona – łączył w sobie duchową mądrość z bezinteresowną pomocą na rzecz bliźnich. Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze” – można przeczytać w mediach społecznościowych OSP Wawrzka.

Strażacy podkreślają, że odejście kapłana to „ogromna strata dla całej społeczności OSP Wawrzka oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać”. Jak przyznają ks. Kmak pozostanie w ich pamięci jako „wzór do naśladowania i człowiek, który żył dla innych”.

W środę pogrzeb zmarłego księdza

Jak informuje diecezja tarnowska, pogrzeb ks. Mariusza Kmaka odbędzie się w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce w środę, 10 lipca o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Reklama

diecezja.tarnow.pl, gazetakrakowska.pl, tarnow.eska.pl, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę