Nasze projekty

Najmłodsi pielgrzymują na Jasną Górę. „Modlę się, żeby moja rodzina była szczęśliwa”

Kolejne pielgrzymki rowerowe docierają na Jasną Górę. Uczestniczą w nich również najmłodsi, wspólnie z rodzicami. "Modlę się, żeby moja rodzina była szczęśliwa" - powiedziała 9-letnia Wiktoria.

fot. Jasna Góra/ Twitter

110 osób przyjechało w pielgrzymce, którą zorganizowało trzech wójtów z ze Starej Błotnicy, Stromca i z Radzanowa. To świadectwo wiary jest ważne. Takich ludzi nam trzeba, według Serca Bożego, którzy nie tylko wymagają i rządzą, lecz takich, którzy się modlą – mówił paulin o. Sebastian Gierszewski, który towarzyszył pątnikom. Trzydniowa pielgrzymka wyruszyła po raz jedenasty z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, którym opiekują się paulini.

„Modlę się, żeby moja rodzina była szczęśliwa”

8-letnia Wiktoria Fercho, najmłodsza uczestniczka pielgrzymki, przygotowuje się do pierwszej komunii, a na Jasną Górę przyjechała z tatą, który pielgrzymował już po raz jedenasty. Modlę się, żeby moja rodzina była szczęśliwa – powiedziała Wiktoria.

Reklama

Mamy trzy pociechy najstarszą Zosię, która była dwa lata temu na pielgrzymce z tatą , Wiktorię, która ma 9 lat w tym roku i małą Aleksandrę, która ma 9 miesięcy. Jasna Góra jest szczególnym miejscem dla nas, przyjechaliśmy w piątkę, w ubiegłym roku w czwórkę. Pielgrzymujemy, aby podziękować, że nam się szczęśliwie Aleksandra urodziła – powiedziała Małgorzata Fercho, mama Wiktorii, która towarzyszyła pielgrzymom samochodem z najmłodszym dzieckiem.

Przed pandemią pielgrzymowały tysiące osób

Po raz dwunasty przyjechali pątnicy z Sułkowic k. Myślenic, w sumie 30 osób, którzy do domów również wracają rowerami. Zmieniamy tylko trasę, by więcej zobaczyć – zaznaczył Jerzy z Sułkowic i podkreślił, że to wielka zaleta jazdy na rowerze, którą jest poczucie wolności. W pielgrzymce wzięły udział całe rodziny w tym 9-letni Kuba Golonka z Jasienicy k. Sułowic i jego 12-letni brat, którzy brat już wiedzą czym się różni pielgrzymka rowerowa od wycieczki.

Reklama

Przed pandemią w 2019 roku na Jasną Górę dotarło w sumie 170 pielgrzymek rowerowych, a w nich ponad 11 tys. osób. Jak podkreślają cykliści ta forma pielgrzymowania sprawdza się także w czasie pandemii, bo można wyjechać w małej grupie, nocować w namiocie, co nie jest uciążliwe, kiedy są to tylko dwa czy trzy noclegi.

kh/Biuro Prasowe Jasnej Góry/ Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę