Na ściany szczecińskiego przedszkola wróciły krzyże. Wcześniej zdjęto je na polecenie dyrektora

Po konsultacjach dyrektora z radą pedagogiczną i rodzicami na ściany Przedszkola Publicznego nr 75 w Szczecinie wróciły krzyże. Dwa tygodnie zdjęto je ponieważ jeden z rodziców miał nie życzyć sobie krzyży w przedszkolu - informuje Radio Szczecin.

fot. stevenneira/Cathopic

Z dyrektor przedszkola spotkali się miejscowi radni Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Romianowski i Agnieszka Kurzawa. Są w miejscach widocznych i godnych, nie gdzieś tam schowane za szafą czy gdziekolwiek indziej. Pani dyrektor bardzo pozytywnie do nas dzisiaj podeszła – przyznał radny Romianowski.

Radna Agnieszka Kurzawa podkreśla rolę rodziców. Pani dyrektor konsultowała tę sprawę z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, rodzice również się wypowiadali na ten temat. Otrzymywała różne informacje od nich. Natomiast wiemy, że około 120 dzieci uczęszcza na lekcje religii, na 150 chodzących do przedszkola – mówi Kurzawa.

Wcześniej również metropolita szczecińsko-kamieński w trakcie homilii w Święto Podwyższenia Krzyża pytał: Dlaczego bronicie dzieciom, by mogły patrzeć na znak życia i miłości. Na znak, który jest przywołaniem Chrystusa umęczonego i zmartwychwstałego. Dlaczego bronicie, by dziecko patrzyło wzwyż? Czemu ma być tylko skulone, i tu w zabawki, tu w klocki, a może w ekranik jakiś tylko i w gry komputerowe. Patrzcie wzwyż, ku Bogu, ku niebu.

Reklama
Reklama

Wiele materiałów dowodzących, że obecność krzyża w placówkach edukacyjnych jest rzeczą normalną w Europie oraz, że zdjęcie krzyży w Szczecinie może mieć znamiona złamania prawa, opublikowała w ostatnich dniach Katolicka Agencja Informacyjna.

Dziś krzyże znów wiszą w godnym miejscu.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę