Nasze projekty

Między pokorą, a narcyzmem. Jak rozwijać poczucie własnej wartości?

Co stanowi o naszej godności? Jak odkrywać naszą wartość i jak ją rozwijać? Jak uczyć się szacunku do samego siebie? Czy w budowaniu siebie jest jeszcze miejsce na chrześcijańską pokorę? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

fot. Denys Nevozhai/unsplash.com

Poczucie własnej wartości to sposób, w jaki widzimy i oceniamy samych siebie. A to wpływa na wiele mniejszych i większych decyzji, które podejmujemy w życiu. Odwaga wobec wyzwań i życiowych aspiracji, relacje społeczne, które nawiązujemy, są często uwarunkowane naszym postrzeganiem samych siebie. W życiu mogą pojawić się też sytuacje, które będą obniżały naszą wartość we własnych oczach – zapowiadają organizatorzy, kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

Co zatem stanowi o naszej godności? Jak odkrywać naszą wartość i jak ją rozwijać? Jak uczyć się szacunku do samego siebie? Czy w budowaniu siebie jest jeszcze miejsce na chrześcijańską pokorę?

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Między pokorą a narcyzmem. Jak rozwijać poczucie własnej wartości?”, który wygłoszą o. Krzysztof Pałys OP i Anna Czyżewska (psycholog).

Reklama

Wykład odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

materiały prasowe

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). AKW jest uczelnią papieską, chcemy więc służyć zarówno diecezji jak i Warszawie organizując wykłady otwarte – podkreśla rektor AKW ks. prof. Krzysztof Pawlina.

Reklama

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja