Nasze projekty

Mężczyźni będą pielgrzymować do Piekar Śląskich. W tym roku w Dzień Matki

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich przypada w tym roku w Dzień Matki oraz Światowy Dzień Dzieci, ogłoszony przez papieża, dlatego abp Adrian Galbas zachęca: "Przyjdźcie albo przyjedźcie z dziećmi i wnukami. Bądźmy razem".

fot. Miasto Piekary Śląskie/Facebook

Abp Adrian Galbas zaprasza mężczyzn i młodzieńców na pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Wyprawa pątnicza do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 maja. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Jestem w Kościele”. Spotkanie tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedziele maja.

W komunikacie odczytywanym w parafiach metropolita katowicki podkreśla, że przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, ale zaprasza na nie wszystkich. Przypomina zachowanie Maryi tuż po Zwiastowaniu – Matka Jezusa poszła pospiesznie do domu Elżbiety, „by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać, by razem uwielbiać Boga za Jego wielkie dzieła”. „Dziś my pójdźmy do Niej, do Jej wspaniałego domu w Piekarach Śl., w którym jest z nami jako Matka miłości i sprawiedliwości społecznej” – wzywa arcybiskup.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Jestem w Kościele”. „Chcemy także, razem z Maryją, dziękować Panu Bogu za nasz wspólny Dom, którym jest Kościół. Będziemy więc przyglądać się naszej obecności w Kościele i pytać, co możemy zrobić, aby była ona jeszcze intensywniejsza” – czytamy w komunikacie.

Reklama

Pielgrzymce będzie przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak z Gniezna. Hierarcha przypomina, że tego samego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Dzieci, ogłoszony przez papieża Franciszka. „Będzie więc i Dzień Matki, bo to przecież 26 maja, i Dzień Dziecka” – zauważa. „Przyjdźcie albo przyjedźcie z dziećmi i wnukami. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Piekarach” – pisze metropolita katowicki.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy święty z pokolenia Y? Papież podpisał ważny dokument

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę