Maturzyści modlili się na Jasnej Górze. „Wasza obecność tutaj to czas odkrywania Boga”

"Pan Bóg tobie ufa. Ciebie chce. Twoje codzienne życie jest miejscem Jego miłości i jego działania, dlatego tak ważne jest abyś rozpoznał i odkrył swoje powołanie" - mówił bp Radosław Orchowicz do grupy maturzystów z archidiecezji gnieźnieńskiej modlącej się 13 marca na Jasnej Górze.

fot. JasnaGoraNews/Twitter.com

Maturzyści z archidiecezji gnieźnieńskiej przybyli do Matki Bożej tradycyjnie w dwóch grupach – pierwsza w sobotę 11 marca pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i druga w poniedziałek 13 marca wraz z biskupem pomocniczym gnieźnieńskim bp. Radosławem Orchowiczem, który przed południem uczestniczył wraz z młodymi w drodze krzyżowej na wałach, a później odprawił Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wasza obecność tutaj to czas odkrywania Boga, który jest i który działa w życiu każdego z nas – mówił do młodych bp Orchowicz podkreślając, że Bóg objawia się nie w fajerwerkach i spektakularnych doświadczeniach, ale właśnie w codzienności, w tym, co jest nam dobrze znane i powszednie.

Święty Jan Paweł II mówił młodym, że bogactwem młodości jest budowanie projektu życia. To odkrycie pozwala zachwycić się Bogiem i włączyć w tę najpiękniejszą melodię, która pokonuje fałszywe tony i podpowiedzi. Nie jest to łatwe, ale tylko wtedy, gdybyśmy mieli śpiewać solo. My zaś jesteśmy we wspólnocie, mogąc sobie pomagać i dostrzegając, że inni również pragną włączyć się w ten śpiew – tłumaczył biskup pomocniczy gnieźnieński.

Reklama

Odwołał się też do papieża Franciszka, za którego maturzyści modlili się dziś w sposób szczególny, przypada bowiem 10. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Podczas niedawnego spotkania w Kinszasie Franciszek prosił ich rówieśników, by spojrzeli na swoje ręce, w nich bowiem Bóg złożył dar życia i przyszłości.

Czy twoje dłonie wydają ci się małe i słabe? Puste i niezdolne do tak wielkich zadań? Chciałbym zwrócić ci na coś uwagę. Wszystkie ręce są do siebie podobne, ale nie ma dwóch takich samych. Nikt nie ma rąk takich, jak twoje. Dlatego jesteś wyjątkowym, niepowtarzalnym, niezrównanym skarbem. Nikt w historii nie może cię zastąpić – cytował papieża Franciszka bp Orchowicz, powtarzając maturzystom od siebie, że tak właśnie jest – każdy z nich jest ważną częścią historii.

Reklama

„Pan Bóg tobie ufa”

Pan Bóg tobie ufa. Ciebie chce. Twoje codzienne życie jest miejscem Jego miłości i jego działania, dlatego tak ważne jest abyś rozpoznał i odkrył swoje powołanie. Dlatego dziś modlimy się o pomyślny przebieg matury, ale także o kształt waszej przyszłości, a tym samym o kształt przyszłości świata i Kościoła – mówił do młodych bp Orchowicz.

W czasie Mszy św. maturzyści zawierzyli siebie i swoje rodziny Bogu, prosząc także w intencjach własnych, za swoich nauczycieli, rówieśników oraz o pokój na Ukrainie.

W modlitwie na Jasnej Górze młodym pielgrzymom z archidiecezji gnieźnieńskiej towarzyszyli ich katecheci oraz diecezjalny duszpasterz młodych ks. Michał Bubacz.

Reklama

Przed Mszą św. młodzi uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym z konferencją, którą prowadził franciszkanin brat Kryspin wraz z grupą ewangelizacyjną „Trzej Towarzysze”. Świadectwem powołania podzielili się też klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę