Mama dwulatki zostawionej w oknie życia chce odzyskać córkę. „Żałuje tego co zrobiła”

Mama dwuletniej dziewczynki pozostawionej w oknie życia w Częstochowie zgłosiła się na policję i chce odzyskać córkę. "Stwierdziła, że żałuje tego, co zrobiła" - przekazał rzecznik prokuratury.

fot. Guillaume de Germain/ Unsplash

Jak przekazał Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury w Częstochowie, dziewczynka pozostawiona w poniedziałek w oknie życia była zadbana, nie miała śladów przemocy lub innych obrażeń.

Wczoraj matka dziecka skontaktowała się z policją i oświadczyła, że pozostawiła córkę w oknie życia w chwili załamania nerwowego. Stwierdziła, że żałuje tego, co zrobiła i chce dziecko odzyskać – powiedział prokurator Ozimek.

Po analizie materiałów prokuratura uznała, że matka nie popełniła przestępstwa i odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Pozostawienie dziecka w oknie życia daje mu gwarancję opieki i nie naraża go na żadne niebezpieczeństwo – wytłumaczył rzecznik.

Reklama
Reklama

Na razie dziewczynka przebywa w szpitalu, a o jej przyszłości zadecyduje sąd rodzinny, który może tymczasowo umieścić dziecko w placówce opiekuńczej.

To już szóste dziecko pozostawione w częstochowskim oknie życia

O pozostawieniu dziewczynki w oknie życia informował w poniedziałek dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ks. Marek Bator.

To już szóste dziecko znalezione w częstochowskim Oknie Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego prowadzonym przez siostry służebniczki przy ul. św. Kazimierza 1.

Reklama
Reklama

Okno Życia zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka, ówczesnego metropolitę częstochowskiego. Powstało z inicjatywy Caritas archidiecezji częstochowskiej i Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę