Nasze projekty

Klerycy z Białegostoku mistrzami Polski w tenisie stołowym

Drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym została drużyna AWSD z Białegostoku. podczas XVIII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym, które odbywały się w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski i Puchar Firmy President odbywały się w dwóch konkurencjach: drużynowej i indywidualnej. W tym roku do mistrzostw zgłosiło się 14 seminariów diecezjalnych i zakonnych, w tym jedna drużyna z Białorusi. W sumie w mistrzostwach wzięło udział 60 zawodników.

W turnieju drużynowym na II miejscu znalazło się seminarium z Opola, natomiast na III miejscu uplasowało się seminarium z Przemyśla.

Reklama
Reklama

W turnieju indywidualnym kolejne miejsca zajęli: I miejsce: Jędrzej Baranowski (Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej), II miejsce: Ireneusz Gierczycki (WMSD Opole). III miejsce: Piotr Sady (AWSD Białystok).

Reklama
Reklama

Mistrzostwa to bardzo dobra okazja, by się spotkać, poznać i pięknie rywalizować – podkreślił kl. Michał Sokalski – Prezes Klubu Uczelnianego AZS WSD archidiecezji częstochowskiej.

Gala wręczenia nagród i zakończenia mistrzostw odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego we wtorek, 1 grudnia o godz. 18.30. Szczególnym gościem gali będzie ks. Jakub Bartczak, jedyny ksiądz wśród polskich raperów – informuje KAI kl. Piotr Szeląg.

Reklama

„Sport ma swoje piękno i może on być językiem porozumienia z młodym pokoleniem” – dodaje ks. dr Grzegorz Szumera rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Z uczestnikami mistrzostw spotkał się również abp Wacław Depo, metropolita częstochowski – To bardzo dobrze, że polskie seminaria znajdują w Częstochowie swój dom i swoje miejsce – mówił abp Depo.

Metropolita częstochowski prosił zawodników, żeby nikt nie czuł się przegrany, bo prawdziwe zwycięstwo polega na „wzrastaniu razem z łaską Bożą i pomaganiu innym”.

Pierwsze Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 r. z inicjatywy ks. dr. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa.

Początkowo rywalizowano w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej, jednak już IV Mistrzostwa w 2002 r. odbyły się w nowo oddanej do użytku hali sportowej przy Wyższym Seminarium Częstochowskim Archidiecezji Częstochowskiej.

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej został powołany w 1998 r. Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne jest pierwszą Uczelnią duchowną w Polsce, przy której powstał Klub Uczelniany AZS.


ks.mf, psz / Częstochowa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite