Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wydało oświadczenie. „Nie zgadzamy się na praktykę niszczenia osoby św. Jana Pawła II”

"Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pragnie podkreślić swoją niezachwianą wiarę w autorytet świętego papieża. Nie zgadzamy się na praktykę niszczenia osoby, która tak wiele uczyniła dla dobra nas, ludzi młodych" - czytamy w oświadczeniu Prezydium Krajowej Rady KSM.

fot. Levan Ramishvili / Flickr

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odnosi się do pojawiających się w ostatnim czasie medialnych doniesień atakujących osobę św. Jana Pawła II. Jak podkreślono w oświadczeniu, członkowie KSM nie zgadzają się „na praktykę niszczenia osoby, która tak wiele uczyniła dla dobra nas, ludzi młodych”.

Zwrócono również uwagę, że to właśnie do młodych Jan Paweł II zwracał się wiele razy w sposób szczególny, „starając się jak najlepiej towarzyszyć im na drodze dorastania”.

„Jako Katolickie Stowarzyszeni Młodzieży zapewniamy także o naszych stałych wysiłkach i trosce o rozwój młodego człowieka i jego bezpieczeństwo wedle inspiracji, jakie zostawił nam św. Jan Paweł II” – podkreślono w oświadczeniu.

Reklama

Publikujemy treść oświadczenia:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Prezydium Krajowej Rady

Sulejówek 08.03.2023 r.

OŚWIADCZENIE

W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach doniesieniami medialnymi na temat osoby świętego Jana Pawła II, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pragnie podkreślić swoją niezachwianą wiarę w autorytet świętego papieża. Nie zgadzamy się na praktykę niszczenia osoby, która tak wiele uczyniła dla dobra nas, ludzi młodych.

Nie mamy wątpliwości, że dla św. Jana Pawła II młodzież była najważniejsza. To właśnie do młodych zwracał się wiele razy w sposób szczególny, starając się jak najlepiej towarzyszyć im na drodze dorastania. Niewątpliwym potwierdzeniem przyjętej przez niego postawy są organizowane do dziś Światowe Dni Młodzieży, gromadzące młodych ludzi z całego świata. Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o życiorysach i świadectwach tysięcy osób, na życie których postawa świętego papieża wywarła realny wpływ, stanowiąc wzór do naśladowania na całe życie.

Reklama

Jako Katolickie Stowarzyszeni Młodzieży zapewniamy także o naszych stałych wysiłkach i trosce o rozwój młodego człowieka i jego bezpieczeństwo wedle inspiracji, jakie zostawił nam św. Jan Paweł II. Dobremu Bogu w modlitwach za jego wstawiennictwem powierzamy całą wspólnotę Kościoła, nasza Ojczyznę oraz młodzież.

Nauczaniu św. Jana Pawła II i testamentowi nam pozostawionemu – wołamy nasze Gotów!

Martyna Gieleta

W imieniu Prezydium KR KSM

Przewodnicząca


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogólnokrajową organizacją reaktywowaną na prośbę św. Jana Pawła II, która działa w 35 diecezjach na terenie całej Polski, zrzeszając blisko 10 tysięcy młodych osób. Stowarzyszenie kieruje się wartościami nauczanymi przez św. Jana Pawła II, które przyjmuje i pragnie przekazywać kolejnym pokoleniom.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę