Nasze projekty

Kaplica na gdańskim lotnisku została zdemolowana. Sprawca zniszczył m.in. Biblię i drewniany ołtarz

Do zdarzenia doszło w środę. Pijany 27-latek wyrwał kartki z Biblii, uszkodził drewniany ołtarz oraz fotel papieski w kaplicy na lotnisku w Gdańsku. Sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia i znieważania przedmiotów czci religijnej oraz obrazy uczuć religijnych.

fot. Stako, CC BY-SA 3.0/wikipedia.org

Do zdarzenia doszło w środę rano. Pracownicy lotniska zatrzymali 27-letniego mężczyznę pochodzącego z Białorusi, który pod wpływem alkoholu zdemolował kaplicę znajdującą się na terminalu. Mężczyzna we krwi miał 1,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalili, że 27-latek wszedł do kaplicy i zaczął ją demolować. Rzucał przedmiotami, uszkadzając między innymi drewniany ołtarz i papieski fotel. Sprawca wyrwał także kartki z Biblii. Starty zostały wycenione na 35 tys. zł.

Mężczyzna trafił za kratki, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty uszkodzenia i znieważania przedmiotów czci religijnej oraz obrazy uczuć religijnych. „Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia. Za obrazę uczuć religijnych oraz znieważania przedmiotów czci religijnej grozi do 2 lat więzienia” – można przeczytać na stronie gdańskiej policji.

Reklama

pa, gdansk.policja.gov.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę