Nasze projekty

Jego ostatnie dzieło to muzyka do hymnu na 100. urodziny Jana Pawła II

Niezwykły hymn dla Jana Pawła II, który zaledwie miesiąc temu zachwycił wielu Polaków, był ostatnim utworem, do którego napisał muzykę. 6 lutego po długiej chorobie zmarł muzyk Budki Suflera - Romuald Lipko.

Romuald Lipko miał 69 lat, w kwietniu skończyłby 70. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej, w lipcu 2019 r. pojawiła się informacja, że zmaga się z chorobą nowotworową. Zanim odszedł, zdążył jeszcze napisać muzykę do niezwykłego Hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt” dedykowanego na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

„Jesteśmy dumni i wdzięczni, że mogliśmy współpracować z Panem Romualdem. Jego ostatnie dzieło to przepiękna muzyka do hymnu „Nie zastąpi ciebie nikt”, którą osobiście zadedykował św. Janowi Pawłowi II. Składamy rodzinie serdeczne wyrazy współczucia.” – napisał Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który przygotował nagranie hymnu.

Muzyk i multiinstrumentalista kojarzony był przez większą część życia przede wszystkim z funkcji lidera zespołu Budka Suflera, którą na początku lat 70. zakładał wspólnie z Krzysztofem Cugowskim. To on jest autorem muzyki do największych hitów zespołu takich jak „Jolka Jolka”, „Bal wszystkich świętych”. Współpracował też z wieloma muzykami, pisząc muzykę do licznych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. „Nic nie może przecież wiecznie trwać” Anny Jantar, „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli czy „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej.

Reklama

 

Przeczytaj również

  ad/Stacja7

  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę