Nasze projekty

Jasna Góra trwa na modlitwie za Benedykta XVI. „Łączymy się z nim w tym trudnym czasie”

"Zawsze powtarzał, że łączy się w modlitwie z Jasną Górą. Nie może być inaczej także Jasna Góra łączy się w modlitwie wraz z nim w tym trudnym dla niego czasie, w czasie cierpienia" - mówi o. Michał Bortnik, podkreślając, że również Jasna Góra trwa w modlitwie za Benedykta XVI.

fot. CC BY-SA 4.0/wikipedia.org/Angie Menes/cathopic.com

Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego także na Jasnej Górze trwa modlitwa za papieża seniora Benedykta XVI. Zanoszą ją paulini i pielgrzymi. O ulgę w cierpieniu i wypełnienie woli Bożej sprawowany jest codzienny różaniec, także podczas Apelu Jasnogórskiego jest podejmowana ta intencja.

W tym trudnym dla Papieża Seniora czasie łączymy się z nim we wspólnej modlitwie – zapewnia rzecznik Jasnej Góry. Z wdzięcznością wspominamy czas jego modlitwy tu na Jasnej Górze jeszcze jako kardynała później jako papieża. Dziękujemy mu za ten dar obecności i za złotą różę papieża Pawła VI, którą tu przywiózł – mówi o. Michał Bortnik. Zawsze powtarzał, że łączy się w modlitwie z Jasną Górą. Nie może być inaczej także Jasna Góra łączy się w modlitwie wraz z nim w tym trudnym dla niego czasie, w czasie cierpienia – dodał.

„Pamiętamy i modlimy się”

Także jasnogórscy pielgrzymi zapewniają, że pamiętają w modlitwie o Benedykcie XVI. Z wielką troską i wdzięcznością spoglądają na główną bożonarodzeniową szopkę, w której obok figur Jana Pawła II i Ojca Świętego Franciszka jest także ta Papieża Seniora.

Reklama

Ta wiadomość jest głęboko w sercu, myślimy, pamiętamy i modlimy się. Dane mi było kiedyś się spotykać na pielgrzymce z Ojcem Świętym no to jak można by go zostawić w tej trudnej dla niego sytuacji – mówią jasnogórscy pielgrzymi. Wiemy, że był bardzo zaprzyjaźniony z papieżem Janem Pawłem II i jego postawa, modlitwa, wiedza była wielkim wkładem w całe bogactwo Kościoła. Tutaj też na Jasnej Górze jak jest chory to się pamięta o papieżu. Też jak jestem w Niemczech w domu to się pamięta zawsze. Ta figura papieża Benedykta zwróciła uwagę, bo jest bardzo uśmiechnięty – dodają.

Benedykt XVI nawiedził Jasną Górę w 2006 r. Przekazał wtedy złotą różę, którą Pawłowi VI władze komunistyczne nie pozwoliły złożyć na Milenium Chrztu Polski w 1966 r. W dedykacji tego daru czytamy: „Benedykt XVI ofiaruje tę złotą różę Matce Bożej, Jasnogórskiej Pani wspominając wielkiego Syna Narodu polskiego, umiłowanego Poprzednika Jana Pawła II”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę