Nasze projekty

Jakub Błaszczykowski odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent RP odznaczył piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. "Dziękuję za te wszystkie lata w reprezentacji, za bycie jej kapitanem" - mówił podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Błaszczykowski został odznaczony m.in. za wybitne osiągnięcia sportowe oraz działalność społeczną i charytatywną. Wierzę, że na pańskiej piersi, na pańskim ramieniu pojawią się z czasem kolejne odznaczenia, kolejne podziękowania w imieniu Rzeczypospolitej, wyższe. Aczkolwiek – myślę – znając pańską historię, że równie bardzo, jak to dzisiejsze odznaczenie, ceni pan Order Uśmiechu i Medal św. Brata Alberta, który dostał pan w 2017 roku właśnie za to, że umie pan wyciągnąć rękę do drugiego człowieka – mówił prezydent Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Błaszczykowski ma na swoim koncie 108 występów w reprezentacji narodowej, w czasie których strzelił 21 bramek. Jednego z najlepszych polskich piłkarzy mogliśmy oglądać m.in. w czasie Euro 2012, Euro 2016 i mistrzostw świata w 2018 roku.

Reklama
Reklama

Dziękuję za te wszystkie lata w reprezentacji, za bycie jej kapitanem. Za wszystkie piękne, wspaniałe chwile, które przeżyliśmy dzięki panu – mówił prezydent.

Błaszczykowski występował również w Wiśle Kraków, Borussii Dortmund i Fiorentinie. Obecnie znowu gra w Wiśle Kraków, której koszulkę przekazał prezydentowi Dudzie.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, to drugie w hierarchii najważniejsze odznaczenie cywilne w Polsce. Wyżej znajduje się tylko Order Orła Białego.

W marcu to samo odznaczenie odebrał z rąk prezydenta inny polski piłkarz, Robert Lewandowski, obecny kapitan polskiej reprezentacji.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę