Nasze projekty

Inauguracja roku akademickiego w radomskim duszpasterstwie. „Chcemy prosić Ducha Świętego o potrzebne dary”

"Niech doświadczenie akademickie ubogaca każdego, kto w nim uczestniczy" - mówił bp Marek Solarczyk, który przewodniczył wczoraj Mszy św. w kaplicy Centrum Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu. W liturgii inauguracyjnej nowy rok akademicki udział wzięli przedstawiciele radomskich uczelni.

fot. Duszpasterstwo Akademickie Radom/Facebook.com

Całe środowisko akademickie miasta gromadzi się w sercu Duszpasterstwa Akademickiego, w kaplicy naszego ośrodka: rektorzy, profesorowie i studenci. Pod przewodnictwem naszego ordynariusza chcemy prosić Ducha Świętego o potrzebne dary. Prosimy księdza biskupa o modlitwę w tej intencji, abyśmy nie tylko rozwijali się intelektualnie, ale także kształtowali w sobie ducha – mówił ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki.

Bp Solarczyk mówił z kolei, że spotkanie na Eucharystii jednoczy z Bogiem i otwiera na wyjątkowe dary. Mówił również, że to jest też szczególny znak, który nam uświadamia, że w naszym życiu stajemy wobec bardzo różnych doświadczeń, które są pewną próbą nawiązania i korzystania z podobnych tajemnic. I takim czasem jest bez wątpienia czas studiów. Najłatwiej jest zauważyć to, co zapisane jest w statutach uczelni, co opisują regulaminy, co wyraża plan zajęć. Ale przecież w tym jest zawarta tajemnica i bogactwo człowieka, bez względu na to, z której strony patrzy na katedrę, czy jako wykładowca, czy student. Dzisiaj to wszystko zawierzamy Panu Bogu, prosząc aby ten czas, to doświadczenie akademickie ubogacało każdego, kto w nim uczestniczy – powiedział bp Marek.

Nowy rok akademicki w Duszpasterstwie Akademickim rozpoczął się od rekolekcje „Na dobry początek” oraz peregrynacji bł. Carla Acutisa. Ponadto każdego 23. dnia miesiąca o 19.00 młodzi spotykają się, by modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę