Nasze projekty

I Ogólnopolska Pielgrzymka Ratowników Medycznych na Jasnej Górze

Każdego dnia ratują ludzkie życie. Dziś przedstawiciele ratowników medycznych i pracowników administracyjnych pogotowia łączą się we wspólnej modlitwie na I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ratownictwa Medycznego na Jasną Górę. To czas dziękczynienia i zawierzenia całego środowiska.

fot. JasnaGóraNews/Twitter.com

To będzie czas dziękczynienia i zawierzenia – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Chcemy naszej Królowej podziękować za wszystkie obfitości i dary, które otrzymaliśmy i prosić przede wszystkim o opiekę na każdy dzień, na każdą sytuację, ale też dla naszych rodzin i bliskich, którzy każdego dnia wyczekują na nas wracających do domu po ciężkim dyżurze. Każdy dyżur to dzień, w którym pracownik systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego naraża własne życie i zdrowie, aby ratować innych – podkreśla dyrektor.

Pierwsza taka pielgrzymka!

To pierwsza taka pielgrzymka. Rok temu na Jasnej Górze miała miejsce modlitwa przedstawicieli ratowników i pracowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z Katowic, wypowiedziany został akt zawierzenia Maryi. Tym razem zaproszenie zostało skierowane do wszystkich ratowników medycznych i pracowników administracyjnych pogotowia w Polsce.

Reklama

Ratownicy medyczni każdego dnia ratują zdrowie i życie setek tysięcy osób. Obchodzony dziś Dzień Ratownictwa Medycznego został ustanowiony w 2006 r. Ma także uświadomić jak ważna jest umiejętność udzielania przez każdego z nas pierwszej pomocy.

Sytuacja pandemiczna postawiła przed zespołami ratownictwa medycznego nowe zadania. To oni z narażeniem życia i własnego zdrowia na pierwszej linii frontu poszukują pomocy dla pacjentów spędzając nieraz długie godziny w oczekiwaniu na przyjęcie chorego do szpitala.

kw/jasnagoranews/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę