Nasze projekty

Gdzie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny? [lista miast]

Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca ulicami Warszawy i innych polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Warszawy, zainauguruje o godz. 11:30 msza święta na placu Trzech Krzyży. Po niej uczestnicy wyruszą w kierunku Belwederu. W czasie wydarzenia będzie prowadzona kwesta na rzecz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Konstancina.

Podobnie, jak w Warszawie, w niedzielę 16 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny przejdą również ulicami Krakowa i kilkunastu innych polskich miast. Widzimy bardzo duże „poruszenie marszowe – mówi Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny, które koordynuje i wspomaga lokalnych organizatorów Marszów. Zgłaszały się do nas miasta, w których jeszcze Marszów nie było albo takie, w których Marsze nie odbywały się od kilku lat. To znak, że społeczeństwo nie zgadza się na polityczne posunięcia zagrażające życiu nienarodzonych i tożsamości rodziny – dodaje.

Marsz dla Życia i Rodziny to wydarzenie wielu stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot: tak warszawskich, jak i ogólnopolskich. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w nim wszystkich, którym leży na sercu to, co dzieje się dziś w Polsce – mówi Marcin Perłowski.

Reklama

Marsze dla Życia i Rodziny przeszły już m.in. przez Busko-Zdrój, Lubawę, Łowicz, Stary Licheń, Tarnobrzeg, Włocławek, Wołomin i Żywiec

Marsz dla Życia i Rodziny 16 czerwca. Gdzie się odbędzie?

  • Gdańsk – Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 15:00 przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku.
  • Iława – Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 14:00 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego. Poprzedzi go msza o godz. 13:00 sprawowana w tej świątyni.
  • Katowice – Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 13:30 z placu przed archikatedrą Chrystusa Króla. Poprzedzi go msza święta w katedrze o godz. 12:00.
  • Kraków – Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy godz. 11:30 z placu Matejki.
  • Radom – Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 15:00 mszą świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. O godz. 16:00 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny.
  • Sieradz – Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 13:00 z placu przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Poprzedzi go msza o godz. 12:00.
  • Warszawa – Marsz dla Życia i Rodziny zainauguruje o godz. 11:30 msza święta na placu Trzech Krzyży. Marsz wyruszy o godz. 12:30.

Pełną listę miejscowości, w których odbyły i odbędą się Marsze, można znaleźć na stronie www.marsz.org i w mediach społecznościowych Centrum Życia i Rodziny.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Reklama

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny

Ponadto wszystkie Marsze dla Życia i Rodziny zostały objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę