Film o objawieniach fatimskich dostępny w internecie! Obejrzały go już tysiące widzów

Film „Fatima” od kinowej premiery w październiku ubiegłego roku obejrzało w Polsce ponad 150 tys. widzów. Obecnie jest on już dostępny na platformie internetowej RafaelKino.pl.

fot. materiały prasowe

Szalenie sugestywna, świetnie zrealizowana, dobrze zagrana, a przy tym piękna estetycznie, wydobywająca realizm historii, pobudzająca wrażliwość i emocje widzów – opisuje Andrzej Sobczyk z krakowskiego Rafael Film, który jest dystrybutorem filmu w Polsce.

Zdjęcia do „Fatimy” podzielono na dwa okresy – pierwszy rozgrywa się w zakonie karmelitanek, gdzie przebywa osiemdziesięcioletnia Łucja. Odwiedza ją sceptyczny religioznawca Nichols, który pragnie usłyszeć historię objawień fatimskich z ust osoby, która faktycznie ich doświadczyła.

Ich dialog staje się pretekstem do retrospekcji i ukazania przez twórców wydarzeń, jakie rozegrały się w Fatimie między majem a październikiem 1917 roku – przybliża Sobczyk. Reżyser filmu przenosi wtedy widzów do czasów pierwszej wojny światowej, w czasie której troje dzieci z Fatimy doświadczyło cudu – ich oczom ukazała się Matka Boża, by przekazać im orędzie dla świata.

Reklama
Reklama

Twórcy uwzględnili wiele mało znanych szczegółów

Choć nie wszyscy i nie od razu uwierzyli pastuszkom, to wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosiła się z każdym dniem coraz dalej. Do wioski zaczęły przybywać tysiące pielgrzymów, a cud fatimski zaczął odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat – podsumowuje Sobczyk.

Filmowcy w scenariusz wpisali mnóstwo mało znanych szczegółów związanych z objawieniami fatimskimi, a także pozwolili sobie rozwiać kilka krzywdzących mitów, które narosły przez lata wokół tej niezwykłej historii.

Reżyserem „Fatimy” jest Marco Pontecorvo – autor zdjęć do „Gry o Tron” i „Rzymu”. Na ekranie można zobaczyć znakomitych aktorów, w tym Harveya Keitela czy Sonię Bragę. Dopełnieniem jest też piękny utwór do dzieła, który wykonał Andrea Bocelli.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę