Nasze projekty

Epifania o rozeznaniu. Rekolekcje przed Uroczystością Objawienia Pańskiego

Już po raz czwarty w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie od 3 do 6 stycznia zostały zaplanowane specjalne uroczystości przed Objawieniem Pańskim. Wydarzeniu będzie towarzyszyć hasło: „Rozeznanie. Co się czynić powinno”.

Zaplanowane na 3-6 stycznia spotkanie nawiązuje do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez św. Wincentego Pallottiego w 1836 r. Założyciel pallotynów chciał, aby uroczyste obchody oktawy tego święta ukazywały „drogocenną rozmaitość, jaką przyozdobiony jest Kościół święty”.

Uważał ją za walor wspólnoty wierzących. Dlatego też Epifania jest świętem jedności Kościoła w jego różnorodności – podkreśla ks. Łukasz Gołaś SAC. Uczestnikom rekolekcji będzie towarzyszyć już tradycyjnie figura Dzieciątka Jezus, która jest kopią tej z kościoła SS. Salvatore in Onda w Rzymie.

Każdy dzień Epifanii rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu, po niej zostaną odprawione msze, którym będą przewodniczyć: bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej; bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej; abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. Zenon Hanas SAC, wyższy przełożony pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.

Reklama
Reklama

Osoby, które nie wezmą udziału w wydarzeniu mogą posłuchać nauk rekolekcyjnych poprzez transmisję w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM.

Jak podkreśla ks. Gołaś SAC, św. Wincenty Pallotti wskazywał, że moc do prawidłowego rozeznawania rzeczywistości daje Duch Św. Według naszego założyciela jego największymi darami dla człowieka jest odkrycie tego, co prawdziwe i pożyteczne, udzielanie światła, by postępować słusznie, otwieranie na odczucia bliźniego, pokora oraz rozeznanie tego, czego trzeba zaprzestać w swoim życiu – opisuje pallotyn.

Plan Epifanii

Reklama
Reklama

3 stycznia, niedziela

  • 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 – msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Galbasa SAC

4 stycznia, poniedziałek

  • 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 – msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego

5 stycznia, wtorek

Reklama
  • 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 – msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego

6 stycznia, środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego

  • 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 – msza św. pod przewodnictwem ks. Zenona Hanasa SAC

kh/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite