Nasze projekty

Dziś I Ogólnopolskie Forum CHARIS. Na spotkaniu obecny będzie abp Grzegorz Ryś

Dziś I Ogólnopolskie Forum Charis, które odbędzie się w formule hybrydowej - stacjonarnie u jezuitów w Łodzi i online. Podczas Forum zaplanowanych jest wiele wykładów dot. relacji z Duchem Świętym oraz cały plan modlitwy i formowania wspólnoty. Na spotkaniu będzie obecny abp Grzegorz Ryś.

Podczas I Ogólnopolskiego Forum CHARIS zaplanowana jest modlitwa, ale także formacja poprzez konferencje i wykłady. Homilię podczas uroczystej Mszy św. wygłosi abp Grzegorz Ryś. Modlitwę uwielbienie i dziękczynienia poprowadzi Marcin Zieliński, lider wspólnoty Głos Pana.

Forum CHARIS

Krajowa Służba Komunii CHARIS Polska powstała w listopadzie 2019 roku, ale jeszcze nie miała spotkania na żywo. Podobnie liderzy i zwykli członkowie wspólnot i służb identyfikujący się jako część odnowy charyzmatycznej, też nie mieli jeszcze spotkania zorganizowanego przez CHARIS w Polsce. Dlatego głównym celem Pierwszego Forum CHARIS jest przede wszystkim spotkanie, wspólna modlitwa oraz posłuchanie siebie nawzajem i wsłuchanie się w głos Ducha Świętego – tłumaczy Antoni Tompolski, koordynator Krajowej Służby Komunii CHARIS Polska.

Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp Grzegorza Rysia. Oczywiście ważnym punktem będą też nauczania, szczególnie przesłanie od o. kard. Raniero Cantalamessy, ale również zatrzymamy się nad tematami jedności i posługi ubogim prezentowanymi przez innych mówców, między innymi Pino Scafuro, moderatora generalnego CHARIS International. Podczas Forum uczestnicy będą mieli okazję dyskutować w małych grupach i prezentować wniosków, gdyż ciągle jako CHARIS poszukujemy nowych dróg realizowania celów, jakie nam postawił papież – dodaje Antonii Tompolski.

Reklama

Jak dodaje, specjalnym punktem programu będzie też uroczyste rozdanie certyfikatów ukończenia Kursu Służebne Przywództwo, który trwał 14 tygodni i prezentował podstawowe dla CHARIS treści teologiczne i praktyczne: „Spośród 1300 osób, które ukończyły Kurs, tylko niewielka część będzie na Forum, ale i tak cieszymy się z ich obecności”.

Czym jest CHARIS?

W ubiegłym roku powołana została do życia Krajowa Służba Komunii Charis. Jest ona polskim odpowiednikiem i partnerem ogólnokościelnej Charis, utworzonej z inicjatywy Franciszka. Na czele Charis w Polsce stoi grupa 14 osób z różnych kościelnych rzeczywistości. Można powiedzieć, że wszystkie one przynależą do tego nurtu w Kościele, który najczęściej bywa określany pojęciem „strumień łaski”, pochodzącym od kard. Suenensa.

Należą tam wspólnoty Odnowy, Ruch Światło–Życie, Szkoły Nowej Ewangelizacji, ogólno-kościelne, międzynarodowe wspólnoty jak np. Chemin Neuf; jest też reprezentacja ponad setki innych, krajowych wspólnot ewangelizacyjnych.

Reklama

kw/ekai.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę