Nasze projekty

Dzień Solidarności z Chorwacją. Abp Gądecki zachęca do wsparcia poszkodowanych

Abp Stanisław Gądecki ogłosił 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją, której mieszkańcy ucierpieli w wyniku silnego trzęsienia ziemi pod koniec grudnia. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych

fot. Caritas Europa

Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

„W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.


Poza udziałem w zbiórkach na poszkodowanych przed kościołami, datki można również wpłacać na konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.

Reklama

Silne trzęsienie ziemi

Pod koniec grudnia w pobliżu Zagrzebia doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,4. Silne wstrząsy doprowadziły do poważnych zniszczeń w chorwackich miastach, a wielu ludzi straciło domy.

ZOBACZ: Chorwacja po trzęsieniu ziemi. Zniszczone kościoły, ludzie śpią w samochodach

Reklama

kh/episkopat.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę