Duchowa Adopcja Maturzysty. Jak dołączyć do akcji modlitewnej?

Na 100 dni przed maturą rusza Duchowa Adopcja Maturzysty. To już 11. edycja pijarskiej akcji, w której dotychczas wzięło udział ok. 19 tys. osób. Jak do niej dołączyć? To bardzo proste!

fot. Siora Photography/unsplash.com

Zakon Pijarów będzie wspierał swoją modlitwą wszystkich, którzy w maju przystąpią do egzaminów. Ten czas dla maturzystów, już po studniówkach, to intensywny okres przygotowań i nauki, dlatego chcemy już na tym etapie okazać im modlitewne wsparcie – mówi o. Radosław Boboń SP, koordynator Duchowej Adopcji Maturzysty.

Wystarczy wejść na stronę maturzysci.pijarzy.pl, otworzyć zakładkę „Zapisz się” i zostawić swoje dane. Wtedy automatycznie pobierze się modlitwa, która jest potwierdzeniem udziału w akcji. 

Do tej pory udział w akcji wzięło ok. 19 tys. uczniów z całej Polski. Za tegorocznych maturzystów będą modlili się ojcowie, bracia, klerycy zakonu pijarów oraz wszyscy, którzy zechcą dołączyć do tej inicjatywy. W modlitewną sztafetę włączają się od lat uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych. Akcja rozpoczęła się 23 stycznia Mszą św. w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie.

Reklama
Reklama

Duchowa Adopcja Maturzysty to propozycja modlitwy za maturzystów zainicjowana w 2013 roku przez pijarów. Biorą w niej udział osoby przystępujące do egzaminów maturalnych i ci wszyscy, którzy pragną towarzyszyć im w tym szczególnym czasie swoją modlitwą.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę