Czym jest łańcuch życia?

W Jantarze, nad polskim morzem doszło dziś do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Gdy silne fale porwały jedną osobę, inni plażowicze utworzyli łańcuch życia, by do niej dotrzeć. Niestety prąd był na tyle silny, że porwał pięć kolejnych osób.

fot. raptyk/youtube.com

Dyżurny dostał zgłoszenie o tym, że sześć osób miało tonąć w miejscowości Jantar na plaży. Na miejscu utworzono łańcuch życia, aby pomóc jednej z osób, którą porwała fala – poinformowała w rozmowie z Interią rzeczniczka lokalnej policji Karolina Figiel.

Jak dodała w tym miejscu był wydany zakaz kąpieli. Nad wodą były wywieszone czerwone flagi zakazujące wejścia do morza z uwagi na bardzo wysokie fale i silne prądy wsteczne. Niestety część plażowiczów zbagatelizowała ostrzeżenia i weszła do wody.

Spośród grupy tworzącej łańcuch życia pięć osób zostało porwanych przez falę. Wszyscy zostali wyciągnięci, lecz osoba, którą próbowali ratować, zaginęła – przekazała mediom oficer prasowa.

Reklama
Reklama

Jak wygląda łańcuch życia?

Łańcuch życia, znany jest również pod nazwą „sznur”. Tworzy go grupa dorosłych osób, chwytająca się za ręce i idąca wzdłuż linii brzegowej w poszukiwaniu osoby topiącej się. Stworzony w ten sposób ludzki łańcuch ma pozwolić na szybkie przeczesanie dna, w którym może znajdować się osobą tonąca.

Oto przykładowy filmik:

interia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę