Nasze projekty

Bp Zbigniew Zieliński objął urząd biskupa koadiutora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

W kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie odbyło się kanoniczne objęcie urzędu biskupa koadiutora przez nowego biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia bp. Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji.

fot. Episkopat News/flickr.com

Cieszymy się z tego, że w diecezji jest biskup koadiutor, który powoli i systematycznie będzie przejmował posługę w diecezji – mówił bp Dajczak.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego nowo mianowany biskup koadiutor wobec biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego oraz Kolegium Konsultorów przedstawił list apostolski kierujący go do tej posługi. Jego treść wobec zgromadzonych odczytał ks. dr Wacław Łukasz, kanclerz i wikariusz biskupi ds. sakramentalnych.

Biskupi i członkowie Kolegium podpisali protokół kanonicznego objęcia diecezji. Następnie rozpoczęła się Msza św., w trakcie której homilię wygłosił bp Krzysztof Zadarko. Biskup pomocniczy nawiązał do słów czytania z Księgi proroka Jeremiasza, w których twórca biblijnej księgi modlił się za swoich prześladowców.

Reklama

Jest mnóstwo kapłanów, mędrców, którzy kreślą swoje wizje Kościoła, wizje rzeczywistości. My bardzo potrzebujemy proroka Jeremiesza, który z całą świadomością, że są wokół niego niegodziwi ludzie, będzie nas uczył myślenia Bożego, i tego, co to znaczy dzisiaj być jak niewolnik i sługa – mówił bp Zadarko.

„Obiecuję dać to, co tylko mogę”

W słowie do zgromadzonych bp Zbigniew Zieliński wyraził gotowość do nowej posługi i poprosił o modlitwę. Z całego serca proszę o modlitwę, życzliwą współpracę. Obiecuję dać to, co tylko mogę, w nadziei, że Pan Bóg dopełni ludzkich braków i pomoże w służbie Kościoła tej ziemi – powiedział bp Zieliński.

Po kanonicznym objęciu urzędu przez bp. Zbigniewa Zielińskiego i zakończonej Mszy świętej odbyło się pierwsze spotkanie biskupa koadiutora z przedstawicielami lokalnych mediów. Dziś biskup koadiutor spotka się także z pracownikami kurii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę