Nasze projekty

Bp Włodarczyk do doradców życia rodzinnego: podziwiam was, że idziecie pod prąd

"Podziwiam was, że idziecie pod prąd. W czasach, w których pojawiły się nurty i ideologie, uderzające w powołanie do małżeństwa i rodziny" – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania z doradcami życia rodzinnego w Bydgoszczy.

fot. Episkopat News/flickr.com

Bydgoski Zespół Szkół Katolickich – Pomnik Jana Pawła II był miejscem spotkania dla doradców życia rodzinnego. Bardzo dziękuję, że jesteście i trwacie w tej misji. Całe to dzieło na nowo oddaję Bogu, by na wszystkie działania spojrzał z miłością i dalej je prowadził – mówił w czasie Mszy św. bp Krzysztof Włodarczyk.

Po modlitwie ordynariusz wręczył wyróżnienia i medale doradcom odchodzącym na emeryturę. Medal z wizerunkiem Matki Bożej Pięknej Miłości jest znakiem wdzięczności wobec tych, którzy oddają całych siebie w posłudze dla małżeństw i rodzin, tak często dotkniętych kryzysami i trudnościami – zauważył diecezjalny duszpasterz rodzin i kobiet ks. Arkadiusz Muzolf.

„Zaproszenie Pana Boga do codzienności małżeńskiej, rodzinnej, wzmacnia więzi, pogłębia jedność i daje siłę do pokonania trudności”

W gronie odchodzących doradców znaleźli się: Zofia i Kazimierz Tucholscy, Maria i Krzysztof Michalscy, Lidia i Tadeusz Balcer oraz Grażyna Frymark. Cieszę się że 25 lat swojego życia mogłam poświęcić pracy w Katolickim Poradnictwie Rodzinnym. Było to bogate doświadczenie kontaktu z młodymi ludźmi, przygotowującymi się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Te lata ukształtowały we mnie niezwykle mocne przekonanie, że zaproszenie Pana Boga do codzienności małżeńskiej, rodzinnej, wzmacnia więzi, pogłębia jedność i daje siłę do pokonania trudności – powiedziała Grażyna Frymark.

Reklama

Natomiast w gronie wyróżnionych znaleźli się doradcy: Zofia But, Agnieszka i Grzegorz Glama, Jolanta i Dariusz Lis, psychoterapeuta Renata Czarnecka i prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Bydgoskiej Zofia Świerczewska. To wyróżnienie jest dla wszystkich członków stowarzyszenia, którzy służą na rzecz rodziny. Mając na uwadze przemiany społeczne, ekonomiczne i kulturowe, to właśnie rodziny wymagają od nas wsparcia, zwłaszcza tego duchowego – powiedziała Zofia Świerczewska.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę