Nasze projekty

Bp Balcerek do pielgrzymów jadących na ŚDM: przeżyjcie radość wiary

„Wyruszacie na Światowe Dni Młodzieży, aby przeżyć radość wiary, która nie jest przeżytkiem i domeną ludzi starych, ale dynamizmem młodych” – mówił bp Grzegorz Balcerek podczas posłania poznańskich pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

fot. Sofia Pasman / Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / Flickr

Poznański biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. w kaplicy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. W kaplicy pw. Chrystusa Dobrego Pasterza zgromadzili się młodzi pielgrzymi z archidiecezji poznańskiej, ich rodzice oraz bliscy, którzy modlili się o szczęśliwą podróż oraz owocny udział poznańskich pątników w spotkaniu młodych w Lizbonie z udziałem papieża Franciszka.

CZYTAJ: ŚDM w Lizbonie. Dotychczas zarejestrowało się 600 tys. uczestników

W homilii bp Balcerek zachęcał pielgrzymów do bliskiej relacji z Chrystusem i przekonywał, że spotkanie z młodymi z innych części świata jest do tego dobrą okazją. Wyruszacie na Światowe Dni Młodzieży, by spotkać się z młodymi wszystkich kontynentów, dzielić się i spotkać się z Chrystusem obecnym w Ewangelii, Komunii św., Eucharystii, który czeka z przebaczeniem w sakramencie pokuty i w drugim człowieku. Nie bójcie się w modlitwie rozmawiać z Panem Jezusem, stawiać Mu trudnych pytań. Mimo rozgwaru, w ciszy serca chciejcie tego, co wam Chrystus odpowie, tego, czego On chce – przekonywał poznański biskup pomocniczy.

Reklama

Przypomniał, że tylko Jezus Chrystus jest Zbawicielem ludzi, jest prawdą, źródłem życia i sensowną drogą, która prowadzi do szczęścia. Zachęcał młodych pielgrzymów do głoszenia z odwagą Chrystusa, pójścia z Nim przez całe życie oraz do odkrywania drogi swego powołania, która dla każdego człowieka jest jedyna i niepowtarzalna.

ZOBACZ TEŻ: Abp Ryś do młodzieży jadącej na ŚDM: potrzebujecie podjąć drogę wiary

„Najważniejszym punktem ŚDM jest oczywiście spotkanie z papieżem Franciszkiem”

W tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział ok. 200 młodych z archidiecezji poznańskiej, przede wszystkim z Poznania, Leszna i Gostynia. Towarzyszyć im będzie 10 kapłanów. Udamy się do Lizbony w dwóch grupach. Pierwsza z nich poleci samolotem już dzisiaj, a druga wyleci jutro. Najważniejszym punktem ŚDM jest oczywiście spotkanie z papieżem Franciszkiem, ale wszyscy oczekują też spotkania z innymi młodymi z całego świata – mówi KAI Paulina Konieczna.

Reklama

Koordynatorka ŚDM z archidiecezji poznańskiej opowiada, że młodzi pielgrzymi będą przebywać w diecezji Leiria-Fàtima, należącej do metropolii lizbońskiej. Większość 200-osobowej grupy zostanie zakwaterowana u rodzin, pozostałe osoby będą nocować w salkach przyparafialnych. Wcześniej wszyscy zwiedzą region Algarve na południu Portugalii, gdzie spędzą pięć dni.

Światowe Dni Młodzieży 2023 odbędą się w Lizbonie, w Portugalii, w dniach od 1 do 6 sierpnia pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę