Nasze projekty

Biskupi dziękują papieżowi za wizytę ad limina. „Zostaliśmy potraktowani jak synowie i bracia”

Podczas zebrania plenarnego na Jasnej Górze polscy biskupi napisali list, w którym dziękują papieżowi Franciszkowi za wizytę ad limina. "Dziękujemy za obecność, która jest pierwszym imieniem miłości i za hojny dar czasu" - napisali.

fot. Episkopat Polski/Flickr, Jose Martinez/Cathopic

Biskupi podziękowali za spotkania w kongregacjach oraz osobiste spotkania z papieżem Franciszkiem. „Dziękujemy za obecność, która jest pierwszym imieniem miłości i za hojny dar czasu. Zostaliśmy potraktowani jak synowie i bracia, poczuliśmy się domownikami w sercu Kościoła. Zobaczyliśmy poruszający przykład pokory, braterstwa i dialogu, który zaczyna się od słuchania, a prowadzi do dzielenia się bogactwem swojego ducha” – napisali.

Hierarchowie nawiązali również do synodu o synodalności. „Chcemy tworzyć wspólnotę ludzi, którzy uczą się rozumienia siebie nawzajem, po to, aby wspólnie słuchać Ducha Świętego. Uczyć się dialogu, w którym pierwszeństwo ma słuchanie przed mówieniem, rozumienie przed ocenianiem, dzielenie się przed dyskutowaniem, który zakłada stałą gotowość do pojednania” – zaznaczyli.

Biskupi przywołali słowa, które papież wypowiedział na Jasnej Górze

W liście biskupi przywołali również słowa papieża sprzed pięciu lat, które wypowiedział podczas wizyty na Jasnej Górze. Franciszek podkreślił wtedy, że to miejsce „jest ową przestrzenią zachowaną w wolności od zła, w której Bóg się odzwierciedlił”.

Reklama
Reklama

Biskupi zapewnili papieża o modlitwie w jego intencji przed Matką Bożą Jasnogórską. „Niech Ci wyprasza u Boga zdrowie i siły, abyś nadal umacniał braci i siostry w wierze, był towarzyszem ich podróży, uczestnikiem ich radości i trudów oraz uczył ich czerpać obficie ze zdrojów Ducha” – dodali.

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę