Nasze projekty

Aneta Liberacka weźmie udział w debacie o Kościele podczas targów SacroExpo

W ramach targów SacroExpo zaplanowano debatę pt. „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele”, w której weźmie udział m.in. redaktor naczelna portalu Stacja7, Aneta Liberacka. Spotkanie odbędzie się już jutro!

fot. materiały prasowe/Stacja7


Od 10 do 12 czerwca w siedzibie Targów Kielce potrwa tegoroczna, 25. z kolei, edycja wciąż rozwijającej swoją ofertę Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.

Jak będą wyglądać Targi SacroExpo?

Tegoroczna wystawa prezentuje wszystko to, co potrzebne do życia Kościoła – do rozwoju duchowego wiernych, wyposażenia, konserwacji remontu świątyń czy sposobów prezentacji wielu dziedzin sztuki sakralnej.

Swoją obecność zadeklarowali już wystawcy z 10 krajów, w tym z Austrii, Chorwacji, Francji, Grecji, Niemiec, Polski, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Węgier i Włoch. Na wystawie, oprócz stałej oferty w postaci obrazów, ikon, dewocjonaliów, rzeźb i figurek, a także gadżetów i pamiątek religijnych można zobaczyć również najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak: maszyny do drukowania obrazów na ścianie, konfesjonały z poduszkami powietrznymi, aplikacje do zamawiania mszy online, kwestomaty czy interaktywne tablice cmentarne.

Reklama

Oferowane rozwiązania ze sfery IT i e-commerce nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie parafii, ale również przekształcają sposób, w jaki wierni uczestniczą w życiu religijnym, co otwiera nowe możliwości dla parafii i wiernych. Stałą ofertą są również produkty do ubioru od stóp do głów, w tym m.in. oryginalne obuwie od polskich zakładów rzemieślniczych, najwyższej jakości szaty liturgiczne i koszule w najmodniejszych wzorach, a także różnorodne nakrycia głowy od renomowanych producentów odzieży.

Wydarzenia towarzyszące – debata o Kościele

Sacroexpo dopełnią towarzyszące mu wydarzenia. Jedno z nich to propozycja Centrum Duszpasterskiego Wesoła54. Będzie to debata pt. „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele”, która odbędzie się drugiego dnia targów, 11 czerwca, o godzinie 17:00.

Celem spotkania jest otwarta rozmowa na temat roli i znaczenia Kościoła w Polsce w dobie zewnętrznych wyzwań i wewnętrznych przemian. Dyskutować będą m.in. Monika Białkowska, teolożka i dziennikarka, Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl i Wydawnictwa Stacja7, Paweł Milcarek, historyk i filozof oraz Zbigniew Nosowski, teolog i socjolog.

Reklama

W celu upamiętnienia 40. rocznicy protestu młodzieży w obronie krzyży w Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie, w Targach Kielce podczas Sacroexpo powstanie wystawa z pamiątkowymi fotografiami. Ekspozycja stworzona zostanie we współpracy z Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.

Z kolei w strefie dobrej książki będzie można zapoznać się z najnowszymi wydaniami i pozycjami książkowymi zaproponowanymi przez Partnerów Medialnych targów – największe polskie wydawnictwa katolickie. Zaplanowano również spotkania autorskie m.in. z ks. prof. Witoldem Kaweckim, a także jubileuszowe konkursy z nagrodami w postaci najnowszych egzemplarzy wydań religijnych.

KAI

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę