Amerykańscy żołnierze uratowali w Poznaniu chłopca. Dziecko miało atak padaczki

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce pomogli chłopcu, który na ich oczach dostał ataku padaczki. Dzięki błyskawicznej reakcji wojskowych udało się uniknąć tragedii. "Przysięgali chronić życie swoich współobywateli i sojuszników. Ci dwaj żołnierze mogli wprowadzić słowa przysięgi w czyn, gdy uratowali życie chłopca z Polski" - przyznano na oficjalnym koncie NATO na Facebooku.

fot. NATO/facebook.com

Dwaj amerykańscy żołnierze przebywający w Polsce od kwietnia, w wolnym czasie wybrali się na zakupy do jednego z centrum handlowych w Poznaniu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w trakcie wizyty zauważyli chłopca, który nagle przewrócił się na podłogę i ma widoczne drgawki. Chłopiec, którego wieku nie ujawniono był sam i prawdopodobnie dostał ataku padaczki. Miał drgawki, więc od razu pomyślałem, że coś jest nie w porządku. Podbiegłem do niego – relacjonował jeden z żołnierzy.

Sierżanci Luis Garcia oraz Iliya Tereschenko podbiegli do niego i udzielili mu pomocy. Ułożyli chłopca w pozycji bocznej ustalonej, położyli mu pod głową plecak i przytrzymywali, by nie zrobił sobie krzywdy. Udrożnili również drogi oddechowe oraz zadbali aby dziecko nie udławiło się własnym językiem – poinformowano za pośrednictwem oficjalnego konta NATO na Facebooku.

„Liczy się to, że jesteś przygotowany i możesz udzielić pierwszej pomocy”

Stan chłopca wkrótce potem ustabilizował się i odzyskał przytomność – dodano. Jak przekazano, wkrótce trafił pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych. To może się zdarzyć w każdej chwili. Liczy się to, że jesteś przygotowany i możesz udzielić pierwszej pomocy. Nie uważam tego za nic więcej – przyznał jeden z żołnierzy, cytowany przez NATO.

Reklama
Reklama

Przysięgali chronić życie swoich współobywateli i sojuszników. Ci dwaj żołnierze mogli wprowadzić słowa przysięgi w czyn, gdy uratowali życie chłopca z Polski podkreślono we wpisie NATO.

pa, polsatnews.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę