Nasze projekty

Abp Ryś po raz pierwszy na spotkaniu Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem. „Naszym zadaniem jest edukacja”

"Wszyscy się zgadzamy, że najważniejszym zadaniem Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem jest szeroko rozumiana edukacja" – podkreślił abp Grzegorz Ryś, podsumowując spotkanie Komitetu, które odbyło się wczoraj, po raz pierwszy pod jego przewodnictwem.

fot. Episkopat News/flickr.ocm

Abp Ryś powołany został na przewodniczącego Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem 12 października br. podczas 393 Zebrania Plenarnego KEP.

Jak poinformował abp Ryś, podczas spotkania uczestnicy zastanawiali się nad zadaniami na najbliższą i dalszą przyszłość, rozmawiali na temat planowanych na 17 stycznia obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Wysłuchali też wystąpienia Naczelnego Rabina Polski, Michaela Schudricha, który był gościem spotkania.

Najważniejszym zadaniem, jakie przed nami stoi jest szeroko rozumiana edukacja chrześcijan, katolików – zaznaczył abp Ryś. Potrzebna jest intensywna praca jeśli chodzi o studia i formację seminaryjną przyszłych księży a także formację intelektualną katechetów i katechistów. Ważne są również szersze formy edukacji, związane z docieraniem do przeciętnego katolika w Polsce z informacją, jakie są rzeczywiście relacje między Kościołem a judaizmem, jak je opisuje Magisterium i jakie z tego nauczania wynikają konkretne przesłanki do działań – powiedział.

Reklama

Następne spotkanie Komitetu odbędzie się 16 listopada w Łodzi.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę