Nasze projekty

Abp Gądecki na czas Adwentu: najważniejsze jest dobre duchowe przygotowanie

"Życzę wszystkim dobrego przejścia przez Adwent i spotkania ze Zbawicielem w swoim sumieniu i w sercu" – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przed pierwszą niedzielą Adwentu.

fot. Episkopat News/Twitter.com

Zachęcając do owocnego przeżywania najbliższych dni, abp Gądecki przypomniał sens i wymiar Adwentu. Jest to czas, który ma wiele znaczeń. Oznacza przyjście Zbawiciela w przeszłości, ale także Jego przychodzenie do każdego z nas, w teraźniejszości. Adwent zapowiada także ostateczne, eschatologiczne przyjście naszego Pana – mówił.

Przez najbliższe cztery tygodnie od 27 listopada do 24 grudnia będziemy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. jJak podkreślił przewodniczący Episkopatu, najważniejsze jest, aby ten czas był zatroszczeniem się o kwestie sumienia.

To co jest, co zawsze było i będzie ważne, to aby przyjście Pana zbiegło się z naszym dobrym przygotowaniem duchowym. Niech przygotowanie czystego sumienia odpowiada przyjściu Tego, który sam jest czysty i nieskalany – życzył abp Gądecki.

Reklama

Przewodniczący Episkopatu zachęcał również do skorzystania z modlitewnych, adwentowych propozycji. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach. Był czas, kiedy przekładano je na wieczór, teraz obserwuję, że powracamy do tego wczesnego wstawania. Roraty są szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Ja również zapamiętałem je z przeszłości, jako rzecz urzekającą – zaznaczył przewodniczący KEP.

episkopat.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę