Nasze projekty

6 lat więzienia i odszkodowanie. Ksiądz skazany za wykorzystywanie seksualne

Ks. Krzysztof L. z diecezji płockiej został skazany na 6 lat więzienia i zapłacenie 220 tysięcy złotych odszkodowania za wykorzystywanie seksualne trzech chłopców. Jeden z nich był niepełnosprawny intelektualnie.

Cathopic/Cristian Gutiérrez, LC

Ustalono, że duchowny siedmiokrotnie wykorzystał seksualnie trzech chłopców. Jeden z nich był ofiarą księdza w czasie wyjazdu wakacyjnego i wizyty w jego mieszkaniu. Inny zgłosił się w trakcie śledztwa i zeznał, że ksiądz wykorzystał go w 2011 roku, kiedy odwoził go do domu. Ten w tym czasie nie miał jeszcze skończonych piętnastu lat.

W trzecim przypadku Krzysztof L. trzykrotnie wykorzystał chłopca niepełnosprawnego intelektualnie z Domu Pomocy Społecznej wykorzystując jego bezradność.

Do zatrzymania duchownego doszło w styczniu 2020 roku, kiedy sprawę do prokuratury zgłosiła płocka kuria. Wtedy znaleziono też materiały pedofilskie w mieszkaniu księdza. „Wyrażamy głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom” – napisała płocka kuria w oświadczeniu po wyroku.

Reklama
Reklama

Poinformowała też, że sprawa została zgłoszona do Kongregacji Nauki Wiary i rozpoczęły się procedury, które mają usunąć ks. Krzysztofa L. ze stanu duchownego.

ag/PAP/diecezjaplocka.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę