Nasze projekty

100 tys. osób otoczy modlitwą nienarodzonych. Do inicjatywy można dołączyć

Ponad 100 tys. osób włączyło się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa od 19 do 25 marca. Dorośli i młodzież, księża i siostry zakonne obejmą modlitwą nienarodzone dzieci, rodziców, którzy słyszą od lekarza niekorzystną diagnozę prenatalną, ale także polityków, personel medyczny.

FOT. Cathopic

W Roku św. Józefa ustanowionym przez papieża Franciszka dla upamiętnienia 150-lecia ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła odbędzie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Wydarzenie rozpocznie się 19 marca w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, a zakończy 25 marca w Dzień Świętości Życia, który przypada w Uroczystość Zwiastowania NMP.

Codzienna modlitwa, którą zadeklarowało już ponad 100 tys. osób, będzie się składać z krótkiego rozważania fragmentów listu apostolskiego papieża Franciszka Patris corde oraz odmówienia litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II do Maryi Matki Żyjących z encykliki Evangelium vitae.

Każdy dzień to inna intencja 

Przez cały tydzień, każdego dnia modlitwa skupi się wokół jednej szczegółowej intencji, wśród których znalazły się m.in. modlitwa o odwagę dla rodziców, by każde dziecko przyjęli z miłością oraz o solidarność z rodzinami otrzymującymi trudną diagnozę prenatalną dla ich dzieci; odrzucenie prób szukania kompromisowych rozwiązań nowej eugeniki oraz o respektowanie przez polityków prawa Bożego.

Reklama
Reklama

Modlitwa ma ogromną siłę, podkreśla Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. To z tego powodu stowarzyszenie organizuje różne akcje modlitewne w trosce o dzieci nienarodzone. W ubiegłym roku podjęło Nowennę Życia. Za przyczyną św. Jana Pawła II tysiące ludzi prosiło Boga o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego przed posiedzeniem 22 października 2020 r., kiedy to mieli stwierdzić, czy tzw. przesłanka eugeniczna jest zgodna z Konstytucją RP.

„Chcemy na nowo odkryć, co to znaczy być pro-life”

Każdego dnia Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, począwszy od 19 marca, na stronie internetowej stowarzyszenia i jego profilu na Facebooku będą się pojawiać kilkuminutowe filmiki z rozważaniami, modlitwą na każdy dzień i krótkim komentarzem.

Do włączenia się w modlitwę zachęcamy rodziny, zakony, parafie, wspólnoty. Wszystkich, którym zależy na ochronie życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Z przykrością obserwujemy, że w wielu krajach następuje liberalizacja prawa aborcyjnego. Dopuszczana jest aborcja do późnych tygodni ciąży. Chcemy prosić Boga, by w Polsce prawnie chronione było życia każdego nienarodzonego dziecka. Bez wyjątków – wyjaśnia Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Reklama
Reklama

W Tygodniu Modlitw chcemy też na nowo odkryć, co to znaczy być pro-life, i zachęcać do tej postawy lekarzy, dziennikarzy, polityków, za których będziemy się modlić, ale też nas wszystkich. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”, w świecie, w którym zabija źle pojmowane współczucie oraz obojętność, chcemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia – dodaje.

Jak dołączyć do inicjatywy?

Do modlitewnej inicjatywy można się zapisać na stronie zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie pod numerem 12 311 02 60. Broszurę z rozważaniami można pobrać ze strony internetowej. Można ją również bezpłatnie zamówić telefonicznie w formie drukowanej.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Z inicjatywy śp. dr. inż. Antoniego Zięby, założyciela stowarzyszenia, powstała ogólnopolska Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci oraz międzynarodowa Word Prayer for Life. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę