Nasze projekty
Agnieszka Huf

Koncerty, konferencje, modlitwa. Wakacyjny kalendarz festiwalowy

Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu organizatorach zmianę formuł tych letnich wydarzeń, a niektóre z nich zostały zupełnie odwołane. Jak prezentuje się tegoroczny kalendarz festiwalowy?

Reklama

Wakacje to tradycyjnie czas chrześcijańskich festiwali – wydarzeń gromadzących setki ludzi, zarówno młodzieży jak i całych rodzin. W gorącej atmosferze słuchają koncertów i konferencji zaproszonych gości, uczestniczą w modlitwach i Eucharystii, dyskutują podczas spotkań w grupach i przystępują do sakramentu pokuty. Przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, na które warto wybrać się (osobiście czy online) w te wakacje.

Strefa Chwały Festiwal

Termin: 3–5 lipca 2020

Reklama

Od kilku lat w pierwszych dniach lipca Stary Sącz wypełnia się rodzinami, które uczestniczą w rekolekcjach uwielbieniowych pełnych muzyki. W tym roku Strefą Chwały będą domy uczestników, ponieważ wszystkie wydarzenia festiwalu będą miały charakter wirtualny.  Na Strefie Chwały Festiwal 2020 gośćmi będą m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Tomasz Nowak OP, ks. Rafał Jarosiewicz, Marcin Zieliński i Tomasz Samołyk. Nie zabraknie konferencji tematycznych do wyboru oraz uwielbienia, Eucharystii i spotkań w grupach. Udział jest darmowy, wymagana jest rejestracja.

Więcej informacji TUTAJ.

Reklama

Festiwal życia

Termin: 6–9 lipca 2020

Festiwal Życia, organizowany przez Misjonarzy Oblatów w Kokotku (dzielnicy Lublińca) przeniesiony zostaje do internetu. Tegoroczna edycja będzie miała formę gry. „Każdy uczestnik będzie miał do wykonania każdego dnia kilka zadań – samodzielnie, ze znajomymi, w swojej wspólnocie lub w jednym z zaproponowanych przez nas miejsc. Celem będzie pełniejsze poznanie siebie i rozwój. W którym kierunku? To będzie zależało od Ciebie” – zapowiadają organizatorzy.

„Oprócz zadań do wykonania, codziennie rano będzie można wziąć udział w krótkim wprowadzeniu i modlitwach porannych. Wieczorem będziemy prowadzili również krótką transmisję z naszego festiwalowego studia w Kokotku” – tłumaczą.

Reklama

W festiwalu będzie można uczestniczyć indywidualnie lub dołączyć do grup, które tworzą się przy parafiach i duszpasterstwach młodzieży w całej Polsce i będą każdego dnia spotykać się, aby razem wziąć udział w poszczególnych punktach wydarzenia. Aby w pełni móc przeżyć Festiwal Życia, należy zarejestrować się na stronie internetowej.

Więcej informacji TUTAJ.

Saletyńskie Spotkanie Młodych

Termin: 8–10 lipca 2020

W tym roku to już 33 edycja wydarzenia, organizowanego tradycyjnie w Dębowcu. W tym roku stanie tam studio festiwalowe, z którego nadawane będą konferencje, spotkania na żywo z gośćmi i Apel Maryjny. Ponadto w kilku miejscach w Polsce (m. in. W Gdańsku, Olsztynie, Warszawie, Krakowie czy Rzeszowie) młodzi zgromadzą się, aby wspólnie przeżywać punkty programu a także wziąć udział w Eucharystii, uwielbieniu czy spotkaniach w grupach. Gośćmi SSM będą w tym roku m.in. Michał „Pax” Bukowski, o. Adam Szustak czy Monika i Marcin Gomułkowie.

Udział jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Więcej informacji TUTAJ.

Spotkanie Młodych w Wołczynie

Termin: 13–16 lipca

Tegoroczne spotkanie młodych odbędzie się wyjątkowo w Krakowie, a małe spotkania wołczyńskie będą miały miejsce w kilku klasztorach franciszkańskich w Polsce (m.in. Sędziszów Małopolski, Stalowa Wola, Nowa Sól, Tenczyn, Bytom). W czasie tych spotkań uczestnicy połączą się internetowo z Krakowem, przewidziane są także dodatkowe atrakcje – ogniska, gry terenowe czy zabawy integracyjne. Gośćmi wydarzenia będą Jacek Pulikowski, Szymon Reich, Michał „Pax” Bukowski i Jacek Pulikowski.

Więcej informacji TUTAJ.

Franciszkańskie spotkanie młodych

Termin: 29 lipca – 1 sierpnia 2020

Franciszkanie od lat zapraszają młodych na Kalwarię Pacławską. W tym roku w trosce o bezpieczeństwo uczestników spotkania oraz w odpowiedzi na obowiązujące obostrzenia 33. FSM odbędzie się w formie spotkania online. W programie przewidziano modlitwę i spotkania z ciekawymi ludźmi – Modestem Amaro, biskupem Edwardem Kawą oraz Moniką i Marcinem Gomułkami.

Więcej informacji TUTAJ.

Exodus młodych

Termin: 18–21 sierpnia 2020

Młodzi – nie tylko z diecezji zamojsko–lubaczowskiej ale i z całej Polski – spotkają się na żywo w Górecku Kościelnym, gdzie wezmą udział w koncertach, spotkaniach w grupach, nabożeństwach i warsztatach. Gośćmi Exodusu będą w tym roku m.in. Maja i Krzysztof Sowińscy, Siewcy Lednicy, Arkadio, abp Grzegorz Ryś czy Ida Nowakowska – Herndon.

Więcej informacji TUTAJ.

Golgota młodych

Termin: 20–23 sierpnia 2020

Wydarzenie, które dotychczas odbywało się w podlaskich Serpelicach, w tym roku przeniesione zostało do Lublina. Tam, w klasztorze na Poczekajce, zorganizowane będzie spotkanie w całości transmitowane w internecie. Jeśli warunki pozwolą, część młodych będzie mogła także spotkać się na żywo. Tegoroczne spotkanie zatytułowane jest „Boskie ciało”, poświęcone będzie cielesności, a gośćmi wydarzenia będą Kasia i Mariusz Marcinkowscy. Oprócz konferencji organizatorzy przewidują wieczorne nabożeństwa, w czasie których uczestnicy zostaną zaproszeni do konkretnych aktywności, pogłębionych poprzez samodzielną pracę z materiałami zawierającymi propozycje ćwiczeń i rozważań.

Więcej informacji TUTAJ.

Max Festiwal Niepokalanów 

Termin: 22 – 26 sierpnia 2020

Rekolekcyjne spotkanie młodych przygotowywane jest w dotychczasowej formule, organizatorzy mają nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na młodym na przyjazd do Niepokalanowa. W trakcie festiwalu przewidziano zarówno konferencje zaproszonych gości i koncerty, jak i elementy typowo rekolekcyjne – codzienną Eucharystię, pracę w grupach czy medytację w ciszy.

Więcej informacji TUTAJ.

Z powodu epidemii odwołane zostaje m. in. Święto Młodzieży organizowane corocznie na Górze św. Anny oraz toruński Song of Songs Festival.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite