Nasze projekty
Anna Wojtas

Kard. O`Malley: miłosierdzie wyzwaniem dla młodych

Bycie uczniem Chrystusa nie polega na robieniu czegoś, co sprawia tylko przyjemność, ale tego, co jest istotną częścią życia chrześcijańskiego - a więc miłosierdzia. Kard. Seán O’Malley odpowiadając na pytanie Stacji7.pl podkreślił, że obchodzony właśnie w Kościele Rok Miłosierdzia jest wielkim wyzwaniem, by nauczyć się żyć miłosierdziem i przebaczeniem

Reklama

Zdaniem Kardynała młodzi mają ogromne szanse, by dzielić się miłosierdziem i przebaczeniem. Uczy ich tego wiele programów formacyjnych, realizowanych w ramach przygotowania do bierzmowania. Często skupiają się one właśnie na uczynkach miłosierdzia.

Reklama
Reklama

Kard. O’Malley wygłosił w środę katechezę pt. „To jest czas Miłosierdzia!”  do anglojęzycznych uczestników Światowych Dni Młodzieży zgromadzonych w krakowskiej Tauron Arenie. W tej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która właśnie przekształciła się w Mercy Centre – Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne wysłuchało go ok. 17 tys. młodych Amerykanów i Australijczyków. Wśród słuchaczy byli też pielgrzymi z Kanady, Filipin i Indii. Tematem ŚDM w Krakowie jest Boże Miłosierdzie. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Reklama
Reklama

fot. Anna Wojtas

Reklama

Arcybiskup Bostonu jest jednym z grupy ośmiu doradców papieża Franciszka, którzy wchodzą w skład Rady Kardynałów i służą mu radą w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej. Przewodniczy też Papieskiej Radzie ds. Ochrony Małoletnich.

Od 2006 r. jako jeden z nielicznych kardynałów na świecie prowadzi bloga, w którym raz na tydzień komentuje bieżące wydarzenia z życia swojej diecezji i Kościoła powszechnego, w których osobiście uczestniczył.


Serwis o ŚDM tworzymy we współpracy z Archidiecezją Warszawską

archwwa


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite