Nasze projekty
Reklama
Fot. sanktuariummaryjne.pl

Źródełko w Gietrzwałdzie. Pobłogosławiła je sama Matka Boża

Pielgrzymi od lat czerpią wodę ze źródełka. Przynosiła ona ulgę cierpiącym, wiąże się z nią także wiele historii uzdrowień.

Maryja błogosławi źródełko

Podczas objawień w Gietrzwałdzie Matka Boża obiecała pobłogosławić źródełko na ziemi parafialnej pod laskiem. Dokonała tego 8 września 1877 roku. Nie powiadomiono o tym pielgrzymów przybywających do Gietrzwałdu, by nie robić zamieszania i tłoku. Tego dnia o godzinie 19 przy źródełku zgromadziły się wizjonerki – Justyna Szafrańska i Barbara Samulowska, kapłani oraz kilkanaście osób świeckich.

Na głos dzwonu kościelnego odmówiono Anioł Pański, potem Litanię Loretańską, w czasie której wizjonerki miały objawienie. Wtedy to Matka Boża miała pobłogosławić źródełko i wszystkich obecnych. Po odśpiewaniu Salve Regina, O Sanctissima i Magnificat, wszyscy powrócili pod kościół na nabożeństwo różańcowe.

ZOBACZ: Modlitewnik Maryjny. ”Powierz się Matce!”

Reklama

Woda, która uzdrawia?

Od początku trwania objawień dziewczynki pytały Maryję, czy przybywający chorzy pielgrzymi doznają uzdrowienia. Matka Boża obiecywała, że ludzie otrzymają łaskę uzdrowienia, ale potrzebna jest modlitwa, pokuta, często Msza św. odprawiona w intencji chorego. To właśnie te elementy mają najważniejsze znaczenie w prośbie o ulgę w cierpieniu i chorobie.

Źródełko dziś

Z czasem wodę przeprowadzono do kamiennej studzienki, a nad źródełkiem umieszczono trzy marmurowe płaskorzeźby, ukazujące Mojżesza, dotykającego laską skałę, z której wytrysnęła woda i Izraelitów, pijących wodę na pustyni.

Pielgrzymi od lat czerpią z niego wodę, którą przynosił ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia. Sam akt błogosławieństwa został uwieczniony figurą Niepokalanej Dziewicy.

Reklama

sanktuariummaryjne.pl,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę