Ks. Pawlukiewicz: Pan Bóg ma jeden problem z księżmi

Przeczytałem kiedyś zdanie, które przeszyło mnie na wylot jak strzała: "Większość sukcesów kapłańskich to sukcesy demona" - mówi ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z odcinków "Katechezy bez granic"

Reklama

Twórcy kanału „Katecheza bez granic” zapytali ks. Piotra Pawlukiewicza o to, kim jest kapłan. Zdaniem rekolekcjonisty ksiądz jest przede wszystkim kontynuatorem misji Chrystusa na ziemi w każdym wymiarze. – Czasami dziwimy się, jakich to kandydatów do kapłaństwa Bóg wybrał. Jednak tak jak każdy człowiek, duchowny też może doświadczyć przeszkód, które osłabią kontakt z Bogiem – mówi ks. Pawlukiewicz.

Jakie są to przeszkody? Jak z nimi walczyć? Co zrobić, jeśli kapłan chce zrezygnować ze swojego powołania? Na te pytania stara się odpowiedzieć ks. Piotr w swojej katechezie:

Reklama
Reklama

Projekt „Katecheza bez granic” jest cyklem krótkich katechez poświęconych teologii – różnym zagadnieniom, które mogą być przydatne katechetom np. w liceum czy starszych klasach podstawówki. Premierowe odcinki są emitowane w każdą sobotę o 21:00 na dedykowanym kanale na YouTube. Portal Stacja7 jest patronem medialnym projektu.

ms/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę