Nasze projekty

Dlaczego nie warto już słuchać o. Augustyna Pelanowskiego?

Franciszkanin, o. Wit Chlondowski w najnowszym filmie na Youtubie wyjaśnia, dlaczego nie warto słuchać już konferencji o. Augustyna Pelanowskiego, popularnego kaznodziei. Wskazuje na błędy w nauczaniu zakonnika.

Reklama

To najtrudniejszy film, który w życiu nakręciłem. Nie podejrzewałem, że go nakręcę. Ojciec Augustyn Pelanowski to człowiek, któremu wiele zawdzięczam. Przez lata słuchałem jego konferencji i czytałem jego książki – mówi o. Wit Chlondowski.

Wspomina, że o. Augustyn Pelanowski był autorytetem dla wielu katolików w Polsce i na świecie. Jednak muszę po tych wszystkich latach powiedzieć: przestańcie słuchać i czytać o. Augustyna, bo to, co przez ostatnie kilka lat głosi, jest zaprzeczeniem tego wszystkiego, co głosił kiedyś i wprost jest błędne, jest w niektórych miejscach kłamliwe i jest po prostu niezgodne z nauczaniem Kościoła – stwierdza.

Reklama
Reklama

O. Pelanowski wydalony z zakonu Paulinów

Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r.

Tym samym na mocy kan. 701 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń.

Przeczytaj również

  Działalność o. Pelanowskiego

  O. Pelanowski został suspendowany ze względu na brak posłuszeństwa oraz głoszone poglądy: papieża Franciszka nazwał antychrystem i Judaszem. W oświadczeniu opublikowanym w zeszłym roku paulini podkreślili, że słowa zakonnika “stoją w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej oraz szacunkiem należnym Ojcu Świętemu Franciszkowi” oraz wyrazili głębokie ubolewanie “z powodu zamętu i zgorszenia, jakie w dusze wiernych wprowadzić może indywidualna działalność o. Pelanowskiego”.

  Reklama
  Reklama

  SPRAWDŹ: Zakon paulinów wydał oświadczenie w sprawie o. Pelanowskiego

  ag/Stacja7

  Reklama
  Reklama

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite