Nasze projekty

Biskup Marek prowadzi online rysunkowe rekolekcje dla dzieci

Tego w polskim Internecie jeszcze nie było! Biskup bierze kredki, flamaster, kartkę i to co mówi ilustruje na bieżąco. To pomysł bp. Marka Solarczyka na internetowe rekolekcje dla dzieci, których premiera odbyła się dzisiaj.

Reklama

Korzystając z sytuacji, że jego najmłodsi słuchacze przymusowo siedzą w domu, biskup Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej zaprosił ich, by podczas nauk rekolekcyjnych wspólnie porysowali. W kilkudniowych rekolekcjach zatytułowanych „Rybacy Boga” można od dziś uczestniczyć za pomocą kanału na YouTube oraz profilu biskupa na Facebooku. Rekolekcje potrwają trzy dni a kolejne odcinki będą się ukazywać w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 12. 

Kamera filmująca naukę rekolekcyjną nie jest skierowana na twarz biskupa, ale na kartkę papieru, którą ma przed sobą, zatem w czasie głoszenia biskup osobiście ilustruje to, o czym opowiada. 

Po raz pierwszy mam okazję prowadzić rekolekcje dla dzieci przez internet i po raz pierwszy wykorzystuję swoje nieduże możliwości, jeśli chodzi o rysunki

Reklama
Reklama

– przyznaje biskup Marek w pierwszym odcinku. Jak poradził sobie z rysunkowym wyzwaniem? Sami oceńcie:

Biskup Marek od początku czasu przymusowego zostania w domach z powodu pandemii prowadzi rekolekcje online. Najpierw nauki adresował do dorosłych, a w kolejnym tygodniu mówił do młodzieży.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę