Nasze projekty
fot. Sławomir Dynek / CogitoMedia

Potrzebujemy waszej modlitwy

My przeżywamy w Krakowie wielkie święto, a wielu młodych ludzi jest w swoich krajach - afrykańskich, czy azjatyckich – prześladowanych właśnie za to, że wierzą w Jezusa

Reklama

W poniedziałkowy wieczór krakowski kościół Księży Misjonarzy pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła Apostoła wypełnił się młodymi ludźmi, którzy modlili się w intencji prześladowanych chrześcijan.

Radosny śpiew przeplatał się z chwilami modlitewnego skupieni kiedy młodzi uczestniczyli w wieczorze poświęconym prześladowanym chrześcijanom. „Nie możemy zapominać o tych, którzy tracą wszystko, co mają, bo wierzą w Jezusa Chrystusa” – mówił podczas spotkania o. Benedykt Pączka, kapucyn, misjonarz z RCA.


Pielgrzymi z Syrii. Dramatyczny apel na ŚDM


Zebrani reprezentowali różne narodowości i kontynenty. „Jestem tu, bo chcę pomodlić się w intencji tych wszystkich naszych rówieśników, którzy nie mogli przyjechać na Światowe Dni Młodzieży. My przeżywamy w Krakowie wielkie święto, a wielu młodych ludzi jest w swoich krajach – afrykańskich, czy azjatyckich – prześladowanych właśnie za to, że wierzą w Jezusa” – mówi Lynn, która przyjechała z Niemiec.

Reklama
Reklama

Według ks. Waldemara Cisło z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, o prześladowaniach trzeba mówić głośno – co roku za wiarę ginie 100 tysięcy chrześcijan: „Trudno powiedzieć, gdzie jest najgorzej. Wiemy, że dramatyczna sytuacja panuje w Syrii i Iraku. Pamiętamy rzeź w Nigerii, morderstwo Koptów w Libii… Nie zapominamy o Korei Północnej i Chinach. Mamy bardzo trudną sytuację w Sudanie – myśleliśmy, że po podziale kraju będzie lepiej, ale niestety plemienne i ekonomiczne aspekty wzięły górę i zapanował terror”.

Wśród młodych, którzy w poniedziałkowy wieczór spotkali się w kościele Misjonarzy byli także Aliny i Filipe z Brazylii: „Modlimy się za prześladowanych. Jest jeszcze coś, co możemy dla nich zrobić – wyjść z naszych ciepłych domów i mówić głośno o ich cierpieniu. Dzisiaj modlimy się także za nas samych, żebyśmy mieli odwagę. Przecież trudno zwykłemu młodemu człowiekowi wyobrazić sobie, co bym czuł, co bym zrobił, gdyby ktoś pod groźbą śmierci kazał mi zmienić wiarę. Modlimy się, żeby w takiej sytuacji mieć siłę i odwagę. Odwagę oddać życie za Chrystusa”.

4. fot S.Dynek CogitoMedia_02
fot. Sławomir Dynek / CogitoMedia

Reklama
Reklama

Ks. Cisło z PKWP dodaje, że jego stowarzyszenie wydaje m.in. raporty pokazujące, ile osób dzisiaj traktuje serio wyznanie wiary w Chrystusa i oddaje życie za Niego. „Prosimy także o modlitwę. W Polsce od kilku lat obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – we wszystkich parafiach modlimy się i zbieramy ofiary”.

Podczas Mszy Świętej homilię wygłosił bp. Tadeusz Kusy z RCA: „Ludzie, którzy przyszli, agresorzy islamscy, nie mają poszanowania prawa Bożego, poszanowania życia drugiego człowieka. Kilka tysięcy osób zginęło i giną jeszcze. W mojej diecezji, w wioskach, do tej chwili dochodzi do tragedii. Były też sytuacje, które na pewno sprzeciwiały się naszej religii, kiedy zbeszczeszczono kościół rozsypując hostie po posadzce i rozrywając szaty liturgiczne. W jednej z naszych parafii, muzułmanie wyśmiewając się chodzili po kościele w naszych szatach liturgicznych.”

W osobistej rozmowie z nami bp Kusy podziękował za modlitwę, która płynie z całego świata: „Oczywiście nie myślę o tym codziennie, ale mam świadomość, że mocą Kościoła jest modlitwa całego Kościoła, jednych za drugich. Potrzebujemy waszej modlitwy! Potrzebujemy też dobrych relacji, zainteresowania naszą sytuacją, czasem pomocy materialnej w odbudowaniu szkoły czy zniszczonych kaplic. Za to wszystko jesteśmy wdzięczni”.

Reklama

 W środę (27 lipca) odbędzie się kolejne spotkanie w kościele Misjonarzy przy Stradomskiej 4 w Krakowie ( w godz. 18.00-21.00), a w piątek (29 lipca) na Rynku będzie można wysłuchać oratorium „Z powodu Mojego Imienia” poświęconego prześladowanym chrześcijanom (godz. 21.00).

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę