Nasze projekty

Trumna z ciałem Benedykta XVI spoczęła w Grotach Watykańskich

Po oficjalnych uroczystościach na placu św. Piotra trumnę z ciałem Benedykta XVI przeniesiono do Grot Watykańskich. Tam cyprysowa trumna została opieczętowana i zamknięta w dwóch kolejnych trumnach: cynkowej i drewnianej. Następnie złożono je do grobu.

fot. Vatican News/EWTN Polska/Twitter.com

Wczoraj wieczorem po zamknięciu bazyliki św. Piotra ciało Benedykta XVI zostało złożone do cyprysowej trumny. Zgodnie z tradycją znalazły się w niej paliusze, które nosił zmarły papież jako metropolita Monachium i Rzymu, monety i medale z czasów jego pontyfikatu w latach 2005-2013 oraz rogito, czyli zamknięty w metalowej tubie tekst, w którym pokrótce została opisana jego papieska posługa. Został on odczytany po łacinie i następnie podpisany przez obecnych. Następnie prywatny sekretarz papieża seniora i mistrz ceremonii papieskich zakryli twarz Zmarłego woalem.

Dziś po oficjalnych uroczystościach na placu św. Piotra trumnę z ciałem Benedykta XVI przeniesiono do Grot Watykańskich. Tam cyprysowa trumna została opieczętowana przez Kapitułę św. Piotra, Prefekturę Domu Papieskiego i Urząd Celebracji Liturgicznych, a następnie zamknięta w dwóch kolejnych trumnach: cynkowej i drewnianej.

Reklama

Dopiero po tym ciało Benedykta XVI zostało złożone do grobu w grotach watykańskich, w tym samym miejscu, gdzie pochowany był Jan Paweł II do czasów jego beatyfikacji.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę