Nasze projekty

Tak wyglądało ostatnie spotkanie Franciszka i Benedykta XVI. „Był już na końcu drogi”

W czasie ostatniego spotkania z Franciszkiem, tuż przed Bożym Narodzeniem, Benedykt XVI nie mógł już mówić, ale miał "jasny umysł". "Widać było, że był już na końcu drogi" - powiedział papież Franciszek o ostatnim spotkaniu ze swoim poprzednikiem.

fot. Vatican News/Twitter

W nowym wywiadzie udzielonym dla włoskojęzycznej telewizji szwajcarskiej Rsi. W piątek jego wypowiedzi z tej rozmowy przytaczają włoskie gazety „Corriere della Sera”, „La Repubblica” i „La Stampa”.

W rozmowie papież wspominał ostatnie spotkanie z Benedyktem XVI. Franciszek ujawnił, że po raz ostatni widział się z nim przed Bożym Narodzeniem, czyli niedługo przed śmiercią swojego poprzednika. Nie mógł już mówić, ale miał „jasny umysł” i był zorientowany we wszystkim – stwierdził Franciszek.

To była przyjemność rozmawiać z nim. Prosiłem go o opinie. Przedstawiał ją, ale zawsze wyważoną, pozytywną; to mędrzec. Ostatnim razem widać było, że był już na końcu drogi – wspominał papież.

Reklama

Ceremoniarze „łamali sobie głowę”

Franciszek powiedział, że ceremoniarze „łamali sobie głowę”, jak zorganizować pogrzeb niepanującego papieża. Ta różnica była trudna. Powiedziałem, żeby studiować ceremoniał na pogrzeby papieży w przyszłości, wszystkich – wyjawił.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę