Nasze projekty

Radio Watykańskie wzorem dobrej informacji

Jak co roku w święto Archanioła Gabriela, który jest patronem telekomunikacji, pracownicy Radia Watykańskiego spotkali się rano w kaplicy naszej rozgłośni na uroczystej Eucharystii. Tym razem Mszy przewodniczył watykański sekretarz stanu

W homilii kard. Pietro Parolin powiedział, że podobnie jak Kościół na forum międzynarodowym broni jedynie prawdy i ludzkiej godności, również Radio Watykańskie nie ma na celu niczego innego, jak głosić wyraźnie i z mocą orędzie ewangeliczne. Ma przy tym być przykładem dobrej informacji, nie ulegającej niczyim interesom ani chwilowym modom – podkreślił kardynał sekretarz stanu.

„Świadomość znaczenia waszej misji i tego, jak bardzo jest ona ceniona przez Papieża i przez waszych przełożonych, niech będzie wam pomocą w pokonywaniu trudności związanych z wypełnianiem waszych zadań. A właśnie w ostatnim czasie – myślę jednak, że tak bywa zawsze – były one szczególnie intensywne. Dopiero co zakończyła się podróż Ojca Świętego na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, w czasie której wszyscy dużo się napracowaliście, nieraz nawet w nocy, by śledzić i rozpowszechniać jego przesłanie w wielu językach, przekazując je do różnych części świata. Kuba i pokój, przemówienia do Kongresu USA, do ONZ, do rodzin świata. A teraz zaczną się obrady Synodu Biskupów o rodzinie, podczas gdy zbliża się szybkim krokiem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Również Synod będzie czasem bardzo intensywnej pracy na tematy kluczowe i silnie odczuwane w Kościele powszechnym. Będzie to też dobra okazja, by słuchać bezpośrednio głosu biskupów z różnych części świata, stając się pomostem dającym zrozumieć oddech i wspólne dążenia Kościoła powszechnego na Synodzie, który jest drogą przebywaną razem” – powiedział kard. Parolin.

Reklama
Reklama

RV / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite