Papież zachęca Polaków do docenienia obecności Jezusa w Eucharystii. „Abyśmy coraz głębiej doświadczali Jego miłości”

W czasie dzisiejszej audiencji ogólnej papież zachęcił Polaków do ożywiania wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Franciszek przypomniał, że jutro w Polsce obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. "Niech koncerty uwielbienia, odbywające się w tym świątecznym dniu w waszym kraju, rozbudzają wiarę we wszystkich" - podkreślił.

fot. Vatican News/Youtube.com

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Jutro obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ten dzień przypomina nam o realnej obecności Boga w Eucharystii pod postacią chleba i wina. Niech koncerty uwielbienia, odbywające się w tym świątecznym dniu w waszym kraju, rozbudzają wiarę we wszystkich, abyśmy przyjmując Ciało i Krew Chrystusa, coraz głębiej doświadczali Jego miłości. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W dzisiejszej audiencji wzięli uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie dziękujący za sakrament bierzmowania wraz z opiekunami, pielgrzymi z Włocławka, Sulejówka, Wołomina oraz z Warszawy, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę