Papież weźmie udział w modlitwie o pokój. Spotkanie odbędzie się dziś w Koloseum

Papież we wtorkowe po południe weźmie udział w spotkaniu modlitewnym na rzecz pokoju z przedstawicielami wielkich religii świata. "Zapraszam do duchowego włączenia się w to błaganie Boga: modlitwa jest siłą pokoju" - zachęcał w niedzielę Franciszek. Modlitwa odbędzie się w rzymskim Koloseum.

fot. Vatican News/YouTube

Papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański zapowiedział, że we wtorek, 25 października weźmie udział w spotkaniu modlitewnym na rzecz pokoju z przedstawicielami wielkich religii świata, które odbędzie się w Koloseum.

We wtorek 25 października, udam się do Koloseum, aby wraz z przedstawicielami Kościołów, wspólnot chrześcijańskich i Religii Świata, zgromadzonymi w Rzymie na spotkaniu «Wołanie o pokój», modlić się o pokój na Ukrainie i w świecie zaznaczył papież.

Zapraszam do duchowego włączenia się w to błaganie Boga: modlitwa jest siłą pokoju. Módlmy się, módlmy się nadal za Ukrainę, która jest tak udręczona – dodał Franciszek.

Reklama
Reklama

Wcześniej planowany udział papieża Franciszka w modlitwie potwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Ojciec Święty weźmie udział w spotkaniu modlitewnym na rzecz pokoju z przedstawicielami wielkich religii świata, zorganizowanym przez Wspólnotę Sant’Egidio, zatytułowanym «Wołanie o pokój», które odbędzie się po południu we wtorek 25 października w rzymskim Koloseum – podkreślił.

pa, vaticannews.com, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę